banner212

banner211

Pamukovalı Wushu'culara Başbakandan Övgü!

Başbakan Tayip Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Tao-mızrak dalında Dünya Şampiyonasına katılan Pamukova İkizler Kickboks Kulübü Sporcularından İnci İnci ve Hüseyin İnci'yi tebrik ederek ülkemizi başarı ile temsil ettiklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Salon 07.08.2012, 13:08
Pamukovalı Wushu'culara Başbakandan Övgü!
banner218
Başbakan Tayip Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Tao-mızrak dalında Dünya Şampiyonasına katılan Pamukova İkizler Kickboks Kulübü Sporcularından İnci İnci ve Hüseyin İnci'yi tebrik ederek ülkemizi başarı ile temsil ettiklerinden dolayı teşekkür ettiler. Başbakan Erdoğan İnci'nin küçük yaşına rağmen spora olan ilgisinden ve  başarısından övgü ile bahsetti.

 

İkizler Kickboks spor kulübü ve milli takım antrenörleri Naci ve Nebi İhtiyar Çin'in Macau kentinde 17-25 Eylül tarihlerinde yapılacak Gençler Dünya Şampiyonasına ve  2013 de Mersinde yapılacak Akdeniz Olimpiyatlarına sporsularını hırslı ve disiplinli bir şekilde hazırladıklarını söyleyerek " İki organizasyonda da sporcularımız Bayrağımız en iyi şekilde dalgalandıracaklardır. Bütün çalışmalarımızı başarı üzerine yapıyoruz. Sporcularımıza olan güvenimiz ve gururumuz ile şampiyon olmak ve daha fazla milli sporcu yetiştirebilmek için çalıyoruz. Sporcularımızın Üniversite de  yatay geçiş haklarına sahip olmaları için çalışmalar yapıyoruz. Her konuda sporcu kardeşlerimizin yanındayız " dediler.

 

Naci ve Nebi İhtiyar çalışmalarında sporcularına ve kendilerine destek veren Pamukova belediye başkanı Cevat Keser ve onursal başkanları İş adamı Yusuf İnci'ye teşekkür ettiklerini belirterek " Ayrıca ücretsiz  kurslarla bizlere yardımcı olan İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Ceylan ve Halk Eğitim Müdürü Aziz Demir'e de ayrıca teşekkür ediyoruz" dediler.

 

Pamukova Kicksboks spor kulübü'nün milli sporcuları Buse Kılıçarslan 2010 da  Avrupa Wushu şampiyonu olmuş, 2011 de Dünya Şampiyonasına katılmış,milli sporcu millilik bursu ile Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğrenimine başlamıştı. Yine Pamukovalı Kickbokscu Ramazan Bayram Wushu 2010 Avrupa şampiyonasına katılmıştı.

[gallery link="file" columns="2" orderby="title"]

 

banner220
Yorumlar (0)