Sakarya Büyükşehir'in şampiyonluk yolculuğu başlıyor

Salon 30.04.2024, 10:29 SporExpres
Sakarya Büyükşehir'in şampiyonluk yolculuğu başlıyor

2023-24 Hentbol Sezonu Erkekler Süper Ligi’nde normal sezonun sona ermesinin ardından Play-off etabı bugün başlıyor. Ligi ikinci sırada tamamlayan Sakarya Büyükşehir Hentbol Takımı şampiyonluk mücadelesi vereceği play-offta ligi üçüncü tamamlayan Beykoz Belediytesi ile karşı karşıya gelecek. Diğer Playoff eşleşmesinde ise Beşiktaş ve Spor Toto mücadelesine sahne olacak.

3 MAÇLIK SERİ
Bugün başlayacak olan şampiyonluk etabı ilk tur müsabakaları; üç müsabakalık serilerde, iki galibiyet üzerinden oynanacak. Bu serinin ilk iki maçı normal sezonu üst sırada tamamlayan takımın, üçüncü maçı normal sezonu daha alt sırada tamamlayan takımın sahasında oynanacak. Şampiyonluk etabı ilk tur müsabakalarında iki maç galip gelerek rakibini eleyen iki takım finale yükselecek. Play-Off Şampiyonluk Etabı final serisi ise beş müsabakalık seride üç galibiyet üzerinden oynanacak.

İKİ MAÇ EVDEYİZ

Sakarya Büyükşehir Hentbol takımı yarı final müsabakasında bugün saat 16.00’de Beykoz Belediyespor ile karşı karşıya gelirken ikinci maç Perşmebe günü saat 17:00’de yine Serdivan Spor Salonu’nda oynanacak. Temsilcimiz iki maçı da kazanması halinde finale yükselecek.

Yorumlar (0)