banner212

banner211

Sakarya Eskrimle Buluştu

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel’in gayretleri ile ilimizde yeni bir spor branşı daha hizmet vermeye başladı.

Salon 28.12.2016, 09:01 28.12.2016, 10:04 UTKU KAYNAR
Sakarya Eskrimle Buluştu
banner218


Ülkemizde olduğu gibi ilimizde de yakın bir geçmişe sahip olan Eskrim branşında , antrenmanlar Sakarya Spor Salonunda start aldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel’in talimatı ile , Sakarya Spor Salonunda Eskrim için antrenman salonu hazırlandı.


Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde ilk kez yapılan eskrim faaliyetleri için hazırlıklar sona erdi. Sakarya Spor Salonundaki Eskrim salonundaki antrenmanlar İl Müdürlüğü antrenörü Serap Tabakoğlu önderliğinde başladı.


Eskrim çalışmaları Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri Sakarya Spor Salonunda, cuma, cumartesi ve pazar günleri ise Geyve’de olmak üzere haftanın 6 günü yapılıyor. Şu anda Serdivan (Sakarya Spor Salonu) ve Geyve’deki salonumuzda toplam 15 sporcu ile antrenman yapılıyor.

Foto galeriye git
Eskrim İl Antrenörü Serap Tabakoğlu “ Eskrim satrancın ayakta oynananıdır. Tamamen dikkate dayalı, çabukluk isteyen ve centilmence yapılan bir spordur. Öncelikli hedefimiz Sakarya’da eskrim sporunun alt yapısını oluşturmak. Bunun için 2002- 2006 doğumlu sporcular ile çalışmalara başladık. Alt yapıdan gelip bu branşta, ilerlemek isteyenler için bu yaş grupları ideal. Yalnız daha büyük olupta Eskrim sporu yapmak isteyenlerde tabiki antrenmanlarımıza katılabilir” dedi.

               
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel; “Üç tür silahla yapılan (Flore, Epe ve Kılıç) eskrimde , Sakarya olarak epe dalında faaliyetlerimize başladık. Epe silahı ile vücudun her bölgesine dokunarak puan alabilirsiniz. Silahlarımız , kesinlikle kesici ve delici değildir. İl Müdürlüğü olarak Sakarya’da bir ilke daha imza atmanın sevincini yaşıyoruz. Farklı bir branşta spor yapmak isteyenleri , eskrim yapmaya davet ediyorum. “ dedi. 

 

banner220
Yorumlar (0)