banner212

banner211

Sakarya Karate Ligi Hendek etabı tamamlandı

15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri İller Arası Karate Ligi'nin ilk etabı Hendek'te yapıldı. 1176 Sporcunun katıldığı turnuva büyük heyecana sahne oldu

Salon 10.09.2018, 16:18 10.09.2018, 16:21 UTKU KAYNAR
Sakarya Karate Ligi Hendek etabı tamamlandı
banner218

Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen İller Arası Sakarya Karate Ligi geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. 12 ilden 1176  sporcunun yer aldığı turnuvada Haziran ayına kadar devam edecek.

Her yıl yapılan Sakarya Karate Ligi gibi bu yıl da 15 Temmuz şehitlerine ithafen ‘15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri İller Arası Karate Ligi’ adı altında gerçekleştirilecek. 6 Ayak üzerinden yapılacak Turnuvaya 12 ilden 1176 Sporcunun katıldığı maçlarda 96 hakem görev yaptı.

Hendek Kapalı Spor Salonunda yapılan 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri İller arası Karate Ligi Turnuvasına Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, İl Spor Müdürü Fatih Çelikel, İlçe Spor Müdürü Süleyman Akıcı, ASKF Başkanı Yaşar Zımba, Karate İl Temsilcisi Hikmet Şaha, Dünya Karate Hakemi Uğur Kobaş, Siyasi Parti temsilcileri, sporcular ve aileleri katıldı.

PAMUKOVA 10 MADALYA

Müsabakalarda yer alan Pamukovalı karateciler başarılı sonuçlara imza attı. Büyük heyecana sahne olan yarışmalar sonunda Umut Demirci, Emre Kaşık, Rabia Solak birincilik olurken, Musab Yıldız , Eralp Er , Burçin Nisa Can, Şeyma Yİğit, Nurefşan Kaşık ikinci, Muhammet Ali Ateş ve Betül Tetik üçüncü olarak toplamda 10 madalya aldı. Pamukova Karate Antrenörü Ogün Tandoğan, karatecilerin almış olduğu başarıların devam edeceğini söyleyerek sporcularını kutladı.

GEYVE 7 MADALYA

Turnuvada Cumartesi günü yapılan müsabakalarda  Geyve ilçesi sporcuları 7 madalya Kazandı. Dereceye giren sporculara madalyaları 25. Dönem milletvekili Ali İnci, il müdür vekili Feramuz Fatih Meral, Sakarya ASKF başkanı Yaşar Zımba, belediye personel müdürü Harun Kaynak, ilçe müdürü Süleyman Akıcı tarafından verildi.

Geyveli karatecilerden  Ahmet Kaan Yalçın, Miray Keleşve Emirhan Uygun birinci olurken, Metehan Ayözen ikinci, Kübra Kayıkçı , Eray Akkuş ve  Beyzanur Kızılca'da üçüncülük kürsüne çıktılar.Teknik direktör Uğur Kobaş “29 Eylül ve 6 Ekim tarihlerinde iki maçlarımız var. Amacımız bu tarz maçlar ile Türkiye şampiyonlarına en iyi şekilde hazırlanmak" dedi.

Yorumlar (0)