banner212

banner211

Sakarya Karate Ligi Nefes Kesti

15 Temmuz Şehit ve Gazileri Anma İller arası Karate Ligi’nde 11 ilden 1100 sporcu ve 70 kulübün katıldı.

Salon 05.03.2019, 12:33 05.03.2019, 12:40 UTKU KAYNAR
Sakarya Karate Ligi Nefes Kesti

15 Temmuz Şehit ve Gazileri Anma İllerarası Karate Ligi’nde 11 ilden 1100 sporcu ve 70 kulübün katıldı. Sakarya Spor Salonu’nda yapılan müsabakalarda Serdivan Karate Kulübü ve Kobaş Karate kulübü sporcuları topladıkları madalyalarla dikkat çektiler.

Turnuvaya Gençlik ve spor il müdürü Fatih Çelikel, Sakarya ASKF başkanı Yaşar Zımba, Adapazarı AK Parti belediye başkan adayı Mutlu Işıksu, AK Parti ilçe başkanı Metin Kurtulmuş, Spor şube müdürü Murat Acar, Geyve ilçe müdürü Nurcan Tabakoğlu katılarak sporcuların madalyalarını takdim ettiler.

SERDİVAN TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA HAZIR

Sakarya iller Arası Karate Ligi müsabakalarında Serdivan Karate Spor Kulübü sporcuları 2 şampiyonluk,  4 ikincilik,  4 üçüncülük ve toplamda 10 madalya alarak 11-17 Mart tarihleri arasında Antalya'da yapılacak olan Minikler Yıldızlar Türkiye Karate şampiyonasına hazır olduklarını gösterdi.

Kübra Keleş ve Ekrem Ziya Tahtakale birincilik alırken Nuh Baran Karakurt, Erdem İnekçioğlu, Harun Sarıgüney ve Azra Keleş ikinci oldular.  Ahmet Emir Parlak, Gökhan Saka, Mehmet Ziya Çelebi ve Zeynep Uyumuş üçüncülük madalyası aldılar.

Antrenör Seçkin Küçükseller müsabakaların ardından yaptığı açıklamasında"dereceye giren ve giremeyen tüm öğrencilerimi ve onlara destek olarak ailelerini tebrik ediyorum" dedi.

GEYVELİ KARATECİLERDEN 21 MADALYA

15 Temmuz Şehit ve Gazileri Anma İllerarası Karate Ligi’ne katılan Geyveli sporcular 6 birincilik, 8 ikincilik ve 7 üçüncülük elde etti. Müsabakalarda rakiplerini mağlup etme başarısını gösteren sporculardan Miraç Merve Keleş, Eyüp Güzel, Miray Keleş, Emirhan Uygun, Eray Akkuş ve Atakan Karapekmez birinci oldu.

Turnuvaya katılan Geyveli sporcular Ahmet Kaan Yalçın, Beyzanur Kızılca, Metehan Ayözen, Oğuzhan Çakmak, Mustafa Necati Akın, Yusuf Kaplan, Elif Akkuş ve Mehmet Semiz ikinci olurken Ubeydullah Cerioğlu, Kübra Kayıkçı, Buğra Çetinkaya, Yusuf Kaan İnce, Yunus Emre İnce, Ömer Faruk Çay ve Azra Koç üçüncülük madalyası kazandılar.

Teknik direktör Uğur Kobaş, antrenörler Seçkin Küçükseller ve Hakan Emirhan Doğan “ Şu ana kadar aldığımız en iyi başarılardan biri. İnşallah aynı başarıyı bu ay Antalya ilinde yapılacak olan Minik, Yıldız Türkiye Karate şampiyonasında da gösteririz. Dediler.

Yorumlar (0)