banner212

banner211

Sakarya olarak gücümüz 1.Lig'e yetmedi !

Geçtiğimiz sezon Türkiye Kadınlar Voleybol 1.Ligi’inde mücadele eden Sakarya Kadın Voleybol takımı aldığı şok karar ile maddi imkansızlıkları nedeni ile yeni sezonda 2.Lig’de mücadele edeceğini duyurdu.

Salon 03.07.2023, 14:50 03.07.2023, 14:52 UTKU KAYNAR
Sakarya olarak gücümüz 1.Lig'e yetmedi !

Geçtiğimiz sezon Türkiye Kadınlar Voleybol 1.Ligi’inde mücadele eden Sakarya Kadın Voleybol takımı aldığı şok karar ile maddi imkansızlıkları nedeni ile yeni sezonda 2.Lig’de mücadele edeceğini duyurdu. Kulüp Başkanı Ömer Bektaş, düzenlediği basın toplantısında maddi imkansızlıklar nedeniyle zor durumda kaldıklarını belirterek “Sakarya Voleybol’a kimse destek olmuyor. Bu sezon federasyon ile yapmış olduğumuz görüşmeler ile 1. Lig’de yarışma hakkımızı devir edip, 2. Lig’de yarışma hakkını bayram öncesi anca sonuçlandırdık.” dedi.

DESTEK YOK

Sakarya Voleybol Spor Kulübü Başkanı Ömer Bektaş, düzenlediği basın toplantısında kulübün geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Şehirden desteğin gelmediğini ifade eden Başkan Bektaş, “Sakarya Voleybol’a kimse destek olmuyor. Son zamanlar da ekonomik olarak ciddi anlamda maliyetlerin artması bu işlerin kurumsal bir yapı altında olması daha da kaçınılmaz olmuştur.  Geçmiş yıllarda ilimizde Basketbol da Süper Lig’de mücadele eden takımımız ile gurur duyuyorduk. Ancak şuan yok. Sakarya Voleybol olarak bu sezon 1. Lide mücadele etmek ve hedefiniz doğrultusunda gerekli olan bütçe 5-10 milyon arasında. Bu paralar aslında çok yüksek değil ama. Kurumsal bir yapı olmayınca ikili dostluklarla bunu bulmak imkansız oluyor” dedi.

1.LİG’DEN VAZGEÇTİK

Sakarya Voleybol Spor Kulübü olarak yaşanan sorunlar nedeniyle 1.Ligde yarışma haklarını devrettiklerini açıklayan Başkan Bektaş, “Özellikle Teknik Kadromun raporu doğrultusunda bu sezon Federasyon ile yapmış olduğumuz görüşmeler ile 1. Lig'de yarışma hakkımızı devir edip 2. Lig'de yarışma hakkını bayram öncesi anca sonuçlandırdık.  Sakarya'da spora hizmet etme adına oluşturacağımız bütçe ile bu sene 2. Lig'de kadromuzla şampiyonluğa oynayarak voleybol severlere ve sizlere keyifli maçlar izlettireceğiz” dedi. Öte yandan Başkan Bektaş, şu ana kadar takıma katılan oyuncularla ilgili bir problem olmadığını ve 2.Ligde de aynı takımla yer alacaklarını üstüne takviyeler yapacaklarını söyledi.

SALONA BEKLİYORUZ

Şehirde voleybola olan ilginin çok fazla olduğunu bu nedenle voleyba set vurmadan 2.Ligde mücadele etmenin en doğru karar olduğunu belirten Başkan Ömer Bektaş, voleybol severleri bu sezonda salona davet etti. Başkan Bektaş, “Salonlarda voleybol sevgisi bizlerle birlikte iyice arttı. Son zamanlarda dolu tribünler önünde oynuyorduk. Yeni sezonda da aynı şekilde devam ederek Sakarya voleyboluna hizmet etmeye devam edeceğiz. Yakın zamanda da çalışmalarımıza start vereceğiz” ifadesini kullandı

Yorumlar (1)
Kerim 3 ay önce
Gelecek Sezon Aras Kargo Kesinleşti