Sakarya Open benim için bitmiştir

Milli Antrenör, Avrupa,Dünya Hakemi Türkiye Karate federasyonu MHK Başkan Yardımcısı TKF 3.Bölge Hakem Kurulu Başkanı 3.Kademe Antrenör&Siyah Kuşak 6.Dan Ağur Kobaş ''Sakarya Open benim için bitmiştir.'dedi. İşte sözleri

Salon 27.06.2013, 01:25
Sakarya Open benim için bitmiştir

Üç yıldır organizasyon başkanlığı yaparak büyük emekler harcadığım uluslararası Sakarya open turnuvası artık benim için bitmiştir.


İlk organizasyona 15, ikinci turnuvaya 11, üçüncüsüne 8 ülke katıldı. İlimiz ve Türk sporuna sosyal, kültürel ve ekonomik olarak yararı olan turnuva şahsi fedakarlıklar ile yürümez. Aylar öncesinden çalışmaya başladığım, binlerce kilometre yol yaparak destek aradığım turnuva desteksiz ve sponsorsuz devam etmesi artık mümkün değil.


İlk üç turnuvayı toplamda 180 bin TL bütçe ile organize ederken belli başlı bir kaç kurum haricince destek görmedik. Turnuvaya zamanı destek olmaya gelindiği zaman kaçamak dövüşenler artık bu turnuvayı bitirmişlerdir. Üç yıl hiç değişmeden Sakarya büyükşehir belediyesi, Alifautpaşa belediyesi katkı sağlamışlardır. Sözüm ona bazen o kadar gereksiz yere milyonları harcayan kurumlarımız söz konusu spor olduğunda geri  adım atmışlardır. Olan Sakarya ya oldu, olan ilimize oldu. bazılarına göre tırnak ucu kadar bile yararı olsa dahi bile kaybeden bence Sakarya olmuştur. Bundan sonra Sakarya open turnuvasını yapmayı düşünmüyorum. Beni bu ile küstürdüler. Ben her yıl turnuva için maddi manevi bir çok yükün altına giriyorum. Haritada Sakarya ilinin yerini gösteremeyecek olan ülkeleri bile Sakarya'ya  getiriyorum.


Karşılığı bu olmamalı. karşılığı bu olmamalı.

Söyleyecek o kadar çok şey var ki! ne diyeceğimi de bilmiyorum.

Ancak şu bir gerçek ki bu il beni küstürdü.

Bir özel teşekkür üç yıl boyunca turnuvaya destek olan Büyükşehir belediye başkanı Zeki Toçoğlu, Alifautpaşa belediye başkanı Şüayip Erkan Çalık, Gençlik hizmetleri ve spor şube müdürü Bülent Kasım, Karate federasyonu yönetim kurulu üyeleri Meydan Kobaş, Orhan Bayraktar'a özel teşekkür ediyorum.


Sadece bu isimlerim destekleri ile olmuyor.

Bunu ben öğrendim...O yüzden zaten Sakarya openi bitirdim. Ve artık şunu çok net öğrendim "Ne kadar CV başarı ve belgeler ile dolu olursa olsun sırtın dolu olmadıkça başarılı olamazsın"

Yorumlar (0)