banner212

banner211

Sakaryalı Gökhan Kılıç Avrupa İkincisi

Turkcell'in ana sponsorluğunda Antalya'da devam eden Avrupa Büyükler Halter Şampiyonası'nda, Sakaryalı Gökhan Kılıç, 56 kilo mücadelesinde, koparmada gümüş toplamda bronz madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Salon 13.04.2012, 15:45
Sakaryalı Gökhan Kılıç Avrupa İkincisi
banner218
Turkcell'in ana sponsorluğunda Antalya'da devam eden Avrupa Büyükler Halter Şampiyonası'nda, Sakaryalı Gökhan Kılıç, 56 kilo mücadelesinde, koparmada gümüş toplamda bronz madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Türkiye'nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell'in ana sponsoru olduğu Antalya'daki Avrupa Büyükler Halter Şampiyonası'nda müjdeli haber Sakaryalı Gökhan Kılıç'tan geldi. Turkcell'in ana sponsorluğundaki halter milli takımı sporcusuGökhan Kılıç, 56 kiloda koparmada gümüş, toplamda bronz madalya kazanmayı başardı.

Başarılı haltercimiz 56 kiloda Gökhan Kılıç, koparmada ilk hakkında 113, ikinci denemesinde ise 117 kiloyu kaldırdı. Sporcumuz, son hakkında 121 kiloyu kaldırarak, 8 sporcunun mücadele ettiği koparma müsabakalarında gümüş madalyanın sahibi oldu.

Gökhan Kılıç, silkmedeki ilk hakkında 136 kiloyu kaldırırken ikinci ve üçüncü denemesinde ise 141 kiloda başarı olamadı. Sporcumuz, silkmede tartı farkıyla dereceye giremedi. Gökhan Kılıç, toplamda elde ettiği 257 kiloyla bronz madalyanın sahibi oldu.

15 Nisan'da sona erecek şampiyonada 33 ülkeden, 133 kadın ve 208 erkek sporcu olmak üzere 341 halterci ter dökerken, Türkiye'den 7 kadın ve 8 erkek, 15 sporcu ülkemizi temsil ediyor. Türkiye şu ana kadar bayanlarda 3 altın, 4 gümüş 3 bronz, erkeklerde, 2 altın, 2 gümüş 1 bronz madalya kazandı.

"En büyük hedefim Olimpiyatlar'da yarışmak"

Gökhan Kılıç, yarışma sonrası yaptığı açıklamada, "Avrupa'da kilomun en iyi ikinci sporcusu olmaktan dolayı tarif edilemez bir mutluluk yaşıyorum. Bundan sonra en büyük hedefim, formumu daha da yükselterek ülkemi Temmuz ayında düzenlenecek Londra Olimpiyatları'nda temsil etmek olacak" dedi.

"Sporcumuzla iftihar ediyoruz"

Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Türk sporuna bireysel spor dallarındaki desteğimizi sürdürüyoruz. Gökhan kardeşimizin bize yaşattığı mutluluktan dolayı kendisiyle gurur duyuyor, başarılarının devam etmesini diliyoruz" dedi.
"Sibel'in başarısıyla gurur duyduk"
Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş ise, "Gökhan, bayrağımızı dalgalandırarak bizi gururlandırdı. Kendisinden önümüzdeki dönemde çok daha büyük başarılar bekliyorum, ayrıca Turkcell'in bu önemli organizasyonda bize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

[gallery link="file" columns="2" orderby="title"]
Yorumlar (0)