banner212

banner211

Sakaryalı güreşçilerden Kuşak Güreşinde iki madalya

Sakaryalı judocular, Kuşak Güreşi Gençler Türkiye Şampiyonası’nda iki kupa ve iki madalya kazanarak önemli bir başarıya imza attılar

Salon 12.08.2018, 00:07 UTKU KAYNAR
Sakaryalı güreşçilerden Kuşak Güreşinde iki madalya
banner218

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonunun organize ettiği Kuşak Güreşi Gençler Türkiye Şampiyonası, Edirne'de yapıldı. Trakya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 75. Yıl Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyonada 21 ilden 112 sporcu katıldı.

Kırım Türkleri kıyafetleri giyinen hakemler yaptıkları hazırlık görüşmesinin ardından karşılaşmaları başlattı. Geleneksel Kırım Türkleri müziğinin çalındığı müsabakalara güreş severler de ilgi gösterdi.

Kuşak Güreşi Gençler Türkiye Şampiyonası'nda ilimizi temsil eden Sakarya Karması karması kızlarda ve erkeklerde ikincilik kupasının sahibi oldu. Ayrıca ferdi müsabakalarda yer alan Karapürçek Judo Takımı sporcularından Melike Dereli 48 kiloda şampiyon, Gökçe Güneş ise 52 kiloda ikinci oldu.

Karapürçek Judo Takımı Kulüp Başkanı Ali Can, sporcularının elde ettiği başarılardan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek “Antrenörümüz Neslihan Can’a ve sporcularımıza gösterdikleri performans için takdir ediyor... Müsabakaya katılımımızda Kulübümüze destek olan Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım’a, Halk eğitim müdürümüz Veli Tığlıya ve iş adamlarımızdan Özgür Alipaşaoğlu’da teşekkür ediyoruz” dedi

Yorumlar (0)