banner212

banner211

Sakaryalı Judoculara Milli Onur

Sakarya Judo ekibi Akdemir Spor Kulübünden Judo Milli Genç ve Ümit Takımına tam 8 sporcu seçmelere katılma hakkı kazandı

Salon 29.01.2014, 12:21 29.01.2014, 12:23 UTKU KAYNAR
Sakaryalı Judoculara Milli Onur
banner218

 Sakarya Judo ekibi Akdemir Spor Kulübünden Judo Milli Genç ve Ümit Takımına tam 8 sporcu seçmelere katılma hakkı kazandı

Judo İl Temsilcisi ve Akdemir Spor Kulüp Başkanı Bayram Akdemir, Bölge ve kulüp antrenörü Mehmet Şen önderliğin de Sakaryalı Judocular büyük bir başarıya imza atarak, Samsun’da yapılan Milli takım seçmelerine katılmaya hak kazandı.  

Guru olan sporcular

48 Kg Kudret Akdemir

57 Kg Kader keskin

57 Kg Seda Göz

70 Kg Aslıhan Topaloğlu

78 Hülya Sarıoğlu

66 Kg Ali Şenol

81 Kg Enes Tatar

100 Kg M. Mehmet Ağaoğlu

 

Olimpik ve Milli Takım kamplarına katılmaya hak kazanan sporcuları Spor Bakanlığı kendi bünyesine alarak devlet sporcusu oluyor. Pilot iller olarak Trabzon ve Samsun belirlendi. Spor Bakanlığı ve Gençlik Spor Genel Müdürlüğünün ortak çalışmasıyla eğitim den masraflarına kadar tüm her şeyi  üstlenerek spora ve sporcuya büyük katkılar vereceği projeye de Sakarya’dan 8 sporcunun katılması bekleniyor.

8 sporcunun Sakarya’dan Milli Takım seçmelerine gidip burada büyük başarılar elde etmesinin çok büyük bir başarı olduğunun altını çizen Judo İl Temsilcisi Bayram Akdemir, bu başarının altın da çok çalışmak olduğunu hatırlattı ve sözlerini şöyle sürdürdü “Bu başarının altında bölge ve kulüp antrenörümüz Mehmet Şen’in özverili çalışmaları var. Gece gündüz haftanın 7 günü 2’şer idman yaparak turnuvalara hazırlandılar. Maddi, manevi tüm imkanlarımızı sporcular için aktarıyoruz. Malzeme ve çalışma salonlarının tahsili noktasında, Spor İl Müdürü Salih koşu’ya teşekkür ediyor, ve bu başarıların bizi kesmediğini kamuoyuna duyururum” diye konuştu.

banner220
Yorumlar (0)