banner212

banner211

Sakarya'ya gelecek yıldızlar belli oldu

Alifuatpaşa belediye başkanı Şüayip Erkan Çalık sayesinde Sakarya'ya gelecek yıldızların listesi açıklandı..

Salon 12.06.2013, 16:50
Sakarya'ya gelecek yıldızlar belli oldu
banner218

21-23 Haziran tarihlerinde 3. uluslararası Sakarya Open karate turnuvası Serdivan'da yeni açılan 5.000 kişilik spor salonumuz olan Sakarya spor salonunda yapılacak.

 

Turnuvaya Ukrayna, Makedonya, Azerbaycan, Gürcistan, Tunus, Fas, Cezayir, Irak, Türkmenistan, Ermenistan katılacağını belirtilen ülkeler olurken bu sayıyı çoğaltmak için çalışmalar devam ediyor. Yurt içinden 1000 sporcunun katılması bekleniyor. Türkiye karate federasyonu tarafından yıldızlar milli takımı gelişim kampı ve turnuva için listeyi açıkladı bu listede Türkiye'nin bir çok ilinden sporcu bulunuyor. Hatırlanacağı gibi Türk milli takımının turnuvaya katılmasındaki en önemli faktör, Alifuatpaşa belediyesi tarafından sağlanan destek. Alifuatpaşa belediye başkanı Şüayip Erkan Çalık Turnuvaya katılacak yıldızlar milli takıma sponsor olmuştu.


Uluslararası turnuvanın organizasyon başkanı Uğur Kobaş " Bir kaç gün önce Avrupa kulüpler şampiyonası için Karadağ daydım ülkemdeki Taksim olayları herkesin dilinde. Bu olaylar ülkem adına olumsuz görüntüler oluşturdu. Bu olaylar ve görüntüler bile yurt dışından turnuvaya katılımları az da olsa etkiledi. Allahtan Alifuatpaşa belediye başkanı Şüayip Erkan Çalık yıldızlara sponsor olarak turnuvaya destek oldu. Bu destek sayesinde yurt içi katılım yükselerek, yurt dışı katılım milli takımın katılımı sayesinde çokta azalmadan devam ediyor. Çok açık ve net konuşmak gerekirse böylesine devasa bir turnuva için, 1.200 sporcunun katılması beklenen turnuvaya Alifuatpaşa belediyesi ve spor il müdürlüğü haricinde istediğimiz desteği bulamadık. Düşünün bir kere, Sakarya bir İstanbul,bir  İzmir, bir Ankara değil.  Sakarya'yı haritada bile yerini gösteremeyen yurt dışından kafileler ilimize geliyorsa bu bizim şahsi çabalarımızdan. Gelen kafileler nedeni ile Sakarya ekonomisine bir milyonun üstünde katkı sağlanacak. Olanaklar doğrultusunda kişi ve kurumların turnuvaya sahip çıkmasını bekliyoruz. dedi.

banner220
Yorumlar (0)