banner212

banner211

Sapanca'da 19 Mayıs Karate Coşkusu

Sakarya İl Gençlik Spor Müdürlüğü Faaliyet programında yer alan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Karate Turnuvası Sapanca'da gerçekleşti.

Salon 22.05.2018, 13:45 22.05.2018, 13:51 UTKU KAYNAR
Sapanca'da 19 Mayıs Karate Coşkusu
 

Sakarya İl Gençlik Spor Müdürlüğü Faaliyet programında yer alan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Karate Turnuvası Sapanca'da gerçekleşti.

Sapanca Spor Salonunda düzenlenen turnuvaya Kocaeli, Bilecik, Eskişehir, Düzce ve Sakarya'dan toplam 278 sporcu katıldı. Turnuvada 24 ulusal ve uluslararası hakemin görev yaptığı belirten Türkiye Karate Federasyonu Organizasyon ve Koordinasyon Sorumlusu Tayfun Kobaş, tüm sporculara başarılar diledi.

Turnuvaya, Sapanca Kaymakamı Ali Ada, Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, Sapanca Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Mehmet uçar, Türkiye Karate Federasyonu Başkan Vekili Meydan Kobaş, Sakarya Amatör Spor Kulübü Federasyon Başkanı Yaşar Zımba, Avrupa ve Dünya Hakem Kurulu Üyesi Uğur Kobaş, Belediye spor Müdürü Emre Kibar, siyasi parti temsilcileri, sporcular ve aileleri katıldı.

BÖLGESEL ORGANİZASYON İSTİYORUZ

Bundan sonrada bölgesel organizasyona ev sahipliği yapmak istediklerini ifade eden Sapanca Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Mehmet Uçar; "Bu organizasyon müdürlüğümüz bünyesinde ilçemizde bir ilk. Amacımız bu tür organizasyonların sayılarını arttırıp her ay ilçemiz spor salonunda bir branşta bölgesel organizasyonlara ev sahipliği yapmak istiyoruz. Turnuvanın düzenlenmesine destek veren Belediye Başkanımız Aydın Yılmazer ve belediye spor müdürlüğü başta olmak üzere, organizasyonda emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim" dedi.

Turnuvada minik, yıldız ve ümitler bay-bayan kategorilerindeki karşılaşmalarının ardından dereceye giren sporculara madalyaları protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Yorumlar (0)