banner212

banner211

Şehirler arası karate turnuvası Geyve'de

Geyve ilçesinde son dönemlerde spor adına güzel çalışmalar yapılıyor. Geçen hafta ilçe halk eğitim müdürlüğü organizasyonu ile yapılan ödül töreni Sakarya spor camiasın da hala yankılanırken, bu sefer de Geyve ilçesi iller arası karate turnuvasına ev sahipliği yapacak.

Salon 16.04.2013, 09:29
Şehirler arası karate turnuvası Geyve'de
banner218

Geyve ilçesinde son dönemlerde spor adına güzel çalışmalar yapılıyor. Geçen hafta ilçe halk eğitim müdürlüğü organizasyonu ile yapılan ödül töreni  Sakarya spor camiasın da hala yankılanırken,  bu sefer de Geyve ilçesi iller arası karate turnuvasına ev sahipliği yapacak.

 

Kocaeli, Bursa, Yalova, Düzce, Bolu, Eskişehir ve Sakarya illerinin katılımıyla iller arası kaymakamlık kupası karate müsabakaları Geyve ilçesinde yapılacak. 4 Mayıs tarihinde yapılması planlanan müsabakalara toplamda 600 civarında sporcu, hakem, antrenör ve velinin katılması beklenir. Bu konuda Kaymakam İdris Akbıyık ile görüşen karate il tertip kurulu üyesi Uğur Kobaş ve Gençlik hizmetleri ve spor ilçe müdürü Yusuf Yıldız, Kaymakamdan gerekli tüm desteği aldı.

 

Çalışmalara hemen başlayan Kobaş ve Yıldız belediye başkanı ile de görüşerek destek istedi. Belediye başkanı Murat Kaya turnuvaya kaymakamlık dışında gerekli olabilecek yardımları yapmaya hazır olduğunu dile getirerek turnuvanın yapılmasına destek oldu. Yıldız ve Kobaş “Turnuva ilçe ekonomisine katkıda bulunacak. Turnuva ilçenin sosyal ve spor hayatına renk katılacak. Spor gençliğine bu turnuva güzel bir örnek olacak. Geyve halkı bu turnuva ile ilçede büyük çaplı spor organizasyonların yapılabileceğini bir kez gösterecek. Turnuvayı çok daha güzel organize etmek adına çalışmalarımız devam edecek dediler.

banner220
Yorumlar (0)