Spor Engel Tanımıyor

Engelli çocukları spor ile tanıştırmayı amaç edinen tenis antrenörü Hakan Arıkan, engel tanımaz sporcuları ile yola devam ediyor.

Salon 19.02.2014, 15:08 19.02.2014, 15:11 SporExpres
Spor Engel Tanımıyor
 Engelli çocukları spor ile tanıştırmayı amaç edinen tenis antrenörü Hakan Arıkan, engel tanımaz sporcuları ile yola devam ediyor.

Sakarya Spor Salonunda tenis antrenörlüğü yapan Hakan Arıkan ve Abdullah Kayaalp, engelli çocukları da spor ile bir araya getirmek için okulları, muhtarları ve engelli çocuğu olan aileleri ziyaret ettiler. Ailelerin bilgilendirilmesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Hakan Arıkan, “Engelli çocuklarımızı topluma kazandırmak istiyoruz. Anne ve babalar çekingen tutumlarını artık bir kenara bırakıp çocuklarını spora getiriyorlar. Spor ile yaşam sevinci bulan çocukların bu mutluluğu hem kendilerine hem ailelerine yansıyor” dedi.

Evden çıkmayan çok sayıda engelli çocuk olduğunu belirten Arıkan, “Özellikle maddi durumu iyi olmayan ailelere ulaşıp onlara sporu anlatmamız lazım. Biz Serdivan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe müdürümüzle bu civardaki engelli çocuklara ulaşmaya çalışıyoruz. Onlara ulaşmalı, topluma kazandırmalıyız. Her antrenörümüz engelli sporcularla çalışmalı, bu proje ülke çapında uygulanmalı” dedi.

“Spor yaparken mutluluklarını gözlerinden anlayabiliyorsunuz”  diyen Antrenör Abdullah Kayaalp da çocukların sosyalleşmesi adına sporun birleştirici gücünden faydalanılması gerektiğini belirtti.

Yaklaşık iki aydır tenis derslerine gelen 10 yaşındaki Yaren Çelik de bu projenin filizlerinden. Dizlerinden aşağısı olmamasına rağmen tenise olan becerisi ile hayranlık uyandıran Yaren için mutluluk duyan anne Bircan Çelik, “Çocuğum spor yapmaya başladıktan sonra özgüven kazandı, çevresindeki insanlarla daha kolay iletişim kurmaya başladı. Dizlikleri aldıktan sonra yürüme ve koşması gelişti. Yaren ayrıca iki senedir yüzmeye gidiyor, engelli çocuğu olan ailelere tavsiyem onları spor ile tanıştırsınlar” dedi.

                                                                     
            

Yorumlar (0)