polis gücü spor kulüpleri dost kulüpler iller arası taekwondo şampiyonası" 12- 13 mayıs tarihlerinde Düzce' de yapıldı." />

banner212

banner211

Teakwandocular Çıtayı Yükseltti

Düzce Teakwando İl Temsilciliğinin 2012 yılı faaliyet programında yer alan "polis gücü spor kulüpleri dost kulüpler iller arası taekwondo şampiyonası" 12- 13 mayıs tarihlerinde Düzce' de yapıldı.

Salon 15.05.2012, 14:17
Teakwandocular Çıtayı Yükseltti
banner218
Düzce Teakwando İl Temsilciliğinin 2012 yılı faaliyet programında yer alan "polis gücü spor kulüpleri dost kulüpler iller arası taekwondo şampiyonası" 12- 13 mayıs tarihlerinde Düzce' de yapıldı. Minik, yıldız, genç ve büyükler kategorilerinde düzenlenen şampiyonaya Akyazı Gençlik ve Spor Kulübü 15 sporcuyla katıldı. Miniklerde 8, yıldızlarda 2, gençlerde 2, büyüklerde 1 olmak üzere toplamda 12 madalyayla şampiyonada önemli başarı kazanarak gururumuz oldular.

 

Akyazı Gençlik ve Spor Kulübü taekwondocularının başarı grafiği her geçen gün artmaya devam ediyor. Henüz faaliyete başladığı 2 yıl oldu. Ancak katıldığı turnuvalarda yıllardır bu spora hizmet veren kulüpleri şimdiden yakalamış durumdalar. Katıldığı turnuvalarda madalyaları toplamaya devam ediyorlar.

Son olarak Düzce' de yapılan iller arası taekwondo şampiyonasına 15 sporcuyla katılan Akyazı' lı taekwondocular  12 madalya alarak turnuvanın en gözde takımı olma başarısını göstermiştir. Kulüp antrenörü Murat Alan bu işe başlarken amaçladıkları yere tahminlerinden önce geldiklerini, kazandıkları  başarıları düzenli ve disiplinli çalışmalar yaptıklarından dolayı aldıklarını söyledi.

 

Amaçlarının ileride Akyazı' ya milli sporcular kazandırmak  olduğunu söyleyen Alan gelecek için planlarının 3 yıl içinde Türkiye dececesi çıkarabilmek, ardından da milli takıma sporcu yetiştirebilmek olduğunu söyledi. Bunların gerçekleşebilmesi için de taekwondocuların çalışabilecekleri bir tesise ihtiyaç duyulduğunu ve sporcuların haftada 5-6 çalışma yapmaları gerektiğini söyleyen Alan, hali hazırda şartların yetersiz olduğunu ve taekwondoya uygun olmayan  bir ortamda çalışmalarını gerçekleştirdiklerini ve bu konuda gönüllülerden destek beklediğini belirtti.

 

Şampiyonada sporcuları yalnız bırakmayarak destek olan kulüp başkanı Aydın Demiröz; başarılarından dolayı sporcularından gurur duyduğunu, ayrı ayrı her birini canı gönülden tebrik ettiğini söyledi.

 

DERECEYE GİREN SPORCULAR

Kadircan Dertlioğlu                BİRİNCİ
Kübra Sağlam                                    BİRİNCİ
Abdullah Düzgün                    BİRİNCİ

Talha Demiröz                       İKİNCİ
Alper Tuna Alan                     İKİNCİ
Ezgi Melda Özcan                 İKİNCİ
Muhammed Emin Alan          ÜÇÜNCÜ
Muhammed Özkan                ÜÇÜNCÜ
Zeynep Ceylen                      ÜÇÜNCÜ
Şule Karaçayır                       ÜÇÜNCÜ
Nur Banu Yarımbaş               ÜÇÜNCÜ
Selim Dayıoğlu                       ÜÇÜNCÜ

[gallery link="file" orderby="title"]

Yorumlar (0)