banner212

banner211

Tesisleşmede Yeni Hedef Sakarya’yı 2050 Yılına taşımak

Şu ana kadar tek bakım ve onarımı yapılmayan salonların son halkası Lütfü Yaman Spor Salonunda tadilat başladı

Salon 01.06.2020, 16:53 UTKU KAYNAR
Tesisleşmede Yeni Hedef  Sakarya’yı 2050 Yılına taşımak
banner218

Tesisleşme konusunda yaptığı yatırımlarla örnek gösterilen Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde hedef, Sporda Tesisleşmenin Alt yapısını oluşturarak Sakarya’yı 2050 yılına taşıyacak tesisler inşa etmek.

Önemli Projelere imza atıldı

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ; “ 2019 yılını bakım ve onarım yılı ilan etmişti. Geçtiğimiz yıl 16 ilçede 63 tesisimize bakım ve onarım yaptık. 2020 yılında da bakım ve onarım çalışmalarımız devam ederken, tesisleşme konusunda da önemli projelere imza attık. Yeni Sakarya Stadyumu altında ve çevresinde Yaşayan Stad projesi ile Türkiye’de Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından tüm İllere örnek gösterildi. Sakarya‘nın sporda 2050 yılını karşılayacak alt yapısını oluşturmak için tesisleşmede kolları sıvadık “dedi.

Sporcularımızı mağdur etmeyeceğiz

İl Müdürü Arif Özsoy;” 1967 yılında yapılan Atatürk Spor Salonunun hemen arkasında yapılan Lütfü Yaman Spor Salonunun bireysel salonlar ve giyinme odalarının olduğu kısmı, bakım ve onarım için geçici bir süreliğine kapattık. Şimdiye kadar bakım onarımı yapılmayan tek salon Lütfü Yaman Spor Salonun; yaşadığımız pandemi sürecinde, sporcuların daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda spor yapabilmeleri için yenileme bakım ve onarım çalışmasını en kısa zaman içerisinde tamamlayıp, tekrar sporcularımızın hizmetine sunacağız. Buradaki büyük salon ve bireysel salonlarda antrenman yapan sporcularımızın da mağdur olmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Şuan zaten pandemi sürecinde sadece bireysel antrenmanlar yapılmaktadır. Takım halinde ve yakın temaslı spor branşları için antrenmanlar başlamadı. Lütfü Yaman Spor Salonunda antrenman yapan sporcularımıza, Yeni Sakarya Stadyumunda Yaşayan Stat projesi kapsamında yaptığımız Cep Salonlara yönlendiriyoruz. Biz devlet olarak, her zaman vatandaşlarımızın sağlıklı,  nezih ve daha güzel yerlerde spor yapması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu süreçte de hiçbir sporcuyu mağdur etmeyeceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. ” dedi. 

Yeni salonlar, yeni başarılar getirecektir

İl Müdürü Arif Özsoy ; “Yeni Sakarya Stadyumunda Yaşayan Stadyum projesi kapsamında 120 metre uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun kapalı atletizm pistini yaptık. Bunun dışında yine Stadyum altına Spor Lisesi, Gençlik Merkezi, Cimnastik Salonu, Cep Salonlar (Bisiklet, Motosiklet, Boks, Eskrim, Halter, Halk Oyunları, Güreş, Judo, Karate, Kick Boks, Masa Tenisi, Okçuluk, Pilates , Satranç, Taekwon-Do, Wushu, İzci Evi, Dağcılık) yaparken, Stadyum çevresine ise halı saha, voleybol, basketbol, bocce , kamelya, yürüyüş parkuru ve piknik alanları yapmayı planlıyoruz. Yaşayan Stad projesi kapsamında 22 cep salonun 12 tanesini tamamladık. Sporcularımız yep yeni salonda, antrenmanlarına sağlık tedbirleri ve sosyal mesafe kuralları kapsamında kaldığı yerden devam edecektir. Sporcularımız yeni salonda, Sakarya’mıza yeni başarılar ve yeni şampiyonluklar  getirecektir” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)