banner212

banner211

Türkiye'nin yıldızları ilimize geliyor

Alifuatpaşa Belediye Başkanı Şüayip Erkan Çalık öncüsünde Türkiye'nin yıldızları Sakarya'ya gelecek.

Salon 30.05.2013, 11:01
Türkiye'nin yıldızları ilimize geliyor
banner218

21-23 Haziran tarihlerinde 3. uluslararası Sakarya Open karate turnuvası, Serdivan'da yeni açılan 5.000 kişilik spor salonu olan Sakarya spor salonunda yapılacak.

Turnuvaya Ukrayna, İsviçre, Makedonya, Azerbaycan, Gürcistan, Tunus, Fas, Bulgaristan, Cezayir, Mısır, Irak gibi bir çok ülkeden sporcunun katılması beklenirken en önemli katılım Türkiye'den, Türk milli takımından geldi.

Türkiye yıldızlar karate milli takımı 60 kişi ile turnuvaya milli takım düzeyinde katılacak. Türk milli takımının turnuvaya katılmasındaki en önemli faktör, Alifuatpaşa Belediyesi tarafından sağlanan destek.

Alifuatpaşa belediye başkanı Şüayip Erkan Çalık Turnuvaya katılacak yıldızlar milli takıma sponsor olarak Sakarya'nın milli duygularına da tercüman olmuş oldu. 17 Haziran tarihinde başlayacak kamp ve turnuva için bir haftalık sponsorluk yapan Alifuatpaşa belediyesi turnuvanın en önemli sponsorluğuna imza atmakla birlikte ve turnuvaya katkı sağlamak adına en önemli misyonlardan birini yapmış oldu.

Uluslararası turnuvanın organizasyon başkanı Uğur Kobaş " Alifuatpaşa belediye başkanı Şüayip Erkan Çalık ayakta alkışlanmayı hak etti. Türkiye yıldızlar milli takımına kamp dahil sponsorluk yaparak destek olması çok anlamlı, anlamlı olduğu kadar bir o kadar da gurur verici. Türkiye yıldızlar milli takımı bir değişiklik olmazsa 17 Haziranda ilimizde kampa girecek ve 21-23 Haziran'da turnuvaya katılacak. Kampa 55 sporcu, 5 veya 7 antrenörün katılması bekleniyor. Milli takımda Türkiye'nin genelinden bir çok ilden sporcuların olması bekleniyor. Toplamda 60 kişinin olması beklenen milli takımın aldığı her başarıda Alifuatpaşa belediyesi ve başkan Şüayip Erkan Çalık'ın katkısı olacak. Başkan Çalık'a ne kadar teşekkür etsek azdır. Turnuvaya ülkeler düzeyinde ve Türkiye genelinde illerden katılacak kulüpleri çoğaltmak adına çalışmalarımız devam ediyor. dedi.

banner220
Yorumlar (0)