Hafta sonu Sırbistan’da yapılacak balkan yıldızlar şampiyonasında Yasin Arıkan sporcu, Emel Sınırcı milli takım antrenörü, Memduh Sakarya hakem olarak görevlendirildiler." />

Üç Geyve’li Karateci Sırbistan’da

Hafta sonu Sırbistan’da yapılacak balkan yıldızlar şampiyonasında Yasin Arıkan sporcu, Emel Sınırcı milli takım antrenörü, Memduh Sakarya hakem olarak görevlendirildiler.

Salon 27.03.2013, 11:37
Üç Geyve’li Karateci Sırbistan’da

Hafta sonu Sırbistan’da yapılacak balkan yıldızlar şampiyonasında Yasin Arıkan sporcu, Emel Sınırcı milli takım antrenörü, Memduh Sakarya hakem olarak görevlendirildiler. Memduh Sakarya Sırbistan’da yapılacak olan uluslararası balkan hakemlik sınavlarına da katılacak. Yasin Arıkan 2001 doğumlu +50 kg ülkemize madalya kazandırmak için mücadele edecek. Sırbistan’a gidecek kafile bu akşam İstanbul’dan yola çıkacak.

 

Karate federasyonu MHK başkan yardımcısı Uğur Kobaş” Takdir yoksa şevk sağlanabilir mi? Ödül yoksa başarı kazanılabilir mi?  Bir spor branşını, kulübü saygın yapan, değerli kılan sadece köklü geçmişi mi? Ya da elde ettiği başarılar, bunların yanı sıra spora yaptığı katkı, kazandırdığı sembol isimler ve onlara duyduğu saygı, verdiği değer mi? Futbol, günümüzde tabii ki giderek güçlenen ekonomisiyle ön planda. Ama unutmamalı, sadece spor olarak bu ülkede futbol yapılmıyor. Sporcu olarak sadece futbolla oynayanlar yok. Tüm sporlar içinde olmazsa olmaz baş aktörü insan. Ve insan; ne kadar değişirsek değişelim, ne kadar gelişirsek gelişelim, saygıyı, takdiri, taltifi hak ediyor! Sporcu, antrenör ve hakemimden başarı bekliyoruz.

Yorumlar (0)