Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürü Salih Koşu düzenlediği basın toplantısı ile Ocak ve Şubat aylarında yapılacak ikisi Uluslararası biri Türkiye Şampiyonası  olmak üzere 3  önemli turnuva hakkında bilgiler verdi." />

Üç önemli Organizasyon Sakarya da

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürü Salih Koşu düzenlediği basın toplantısı ile Ocak ve Şubat aylarında yapılacak ikisi Uluslararası biri Türkiye Şampiyonası  olmak üzere 3  önemli turnuva hakkında bilgiler verdi.

Salon 26.12.2012, 09:01
Üç önemli Organizasyon Sakarya da

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürü Salih Koşu düzenlediği basın toplantısı ile Ocak ve Şubat aylarında yapılacak ikisi Uluslararası biri Türkiye Şampiyonası  olmak üzere 3  önemli turnuva hakkında bilgiler verdi.

 

Toplantıya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüğü Spor şube müdürü Bülent Kasım, Adapazarı İlçe Spor müdürü Aziz Aracı, Basketbol Federasyonu  Sakarya Basketbol İl temsilcisi Alpay Alev ve Tenis Federasyonu Sakarya Tenis İl temsilcisi Erhan Baylan da katıldı.

Spor tesisleri

Salih Koşu Beş bin kişilik Spor salonunun tamamlanmak üzere olduğunu belirterek Salonun içinde ana Spor alanı dışında müsabaka ve antreman kesimleri olarak bağımsız bölümleri olduğuna dikkati çekti Yazlık kesiminde yeni yapılan 5 bin kişilik Spor salonunda Halter, Güreş, Boks , Havalı Silahlar ve Okçuluk salonları ve Sauna,masaj, Kondisyon  salonu var.

 

Salih Koşu yeni Stadyum yerinin ilk etapta ufak gelen alanı için Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeki Toçoğlu’nun desteği ile yeni alan eklendiğini belirterek” sorun ortadan kalktı” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürü Sakarya nehri kenarında yapılacak Atletizm pisti ile Kano Kürek parkurunun Dünya standartlarında olacağını söyledi. Salih Koşu Organizasyonlar için şu bilgileri verdi.


Türk Telekon Basketbol

Bu yıl ocak ayında Sakaryada yapılan Türk Telekom Uluslararası Yıldızlar Basketbol Turnuvası 1-9 Şubat 2013 günleri yapılacak. Turnuvaya Arjantin, Çin, Sırbistan, İsveç, Fransa, Letonta, Ukrayna, Slovakya, Yunanistan, Karadağ, Almanya, ve Türkiye yıldız milli takımları katılacak. Turnuvada Uluslararası Basketbol Hakemleri FİBA hakem semineri görecek. Bu seminere Dünyanın üst düzey 35 Basketbol Hakemi katılacak.

Tenis Turnuvası

Uluslararası 14 yaş Bayanlar (2013 Tennis Europe Winter Cups By Head Gırls 14 Under) 1-3 Şubat  2013 günleri Camili Mahallesi yolu Tenis Akademisi tesislerinde yapılacak. Avrupa turnuvalarının Türkiye ayağını kapsayan bu önemli turnuva Sakar’yada yapılacak. Katılacak Ülkeler Belçike,Latviya,Rusya,Sırbıstan, İspanya,Slovenya,İsviçre ve Türkiye.

Karate Şampiyonası

Karate büyükler Türkiye Şampiyonası 24-26 Ocak 2013 günleri Atatürk Spor salonunda yapılacak. Türkiye şampiyonasına 45 İl’den 400 sporcu katılacak. Şampiyonanın bitininden bir gün sonra 27 Ocak 2013 günü ise aynı yerde Milli takım seçmeleri yapılacak. Büyükler karate şampiyonasına Dünya Şampiyonumuz Enes Erkan’da katılacak.


Yorumlar (0)