banner212

banner211

Uğur Kobaş, İtalya'da Baş Hakem

Dünya Karate Federasyonu tarafından düzenlenen Dünya Gençler Ligi turnuvası 14-16 Aralık tarihleri arasında İtalya’nın Venedik kentinde yapılacak. Organizasyonda Uğur Kobaş’ta  görev alacak.

Salon 12.12.2018, 15:32 UTKU KAYNAR
Uğur Kobaş, İtalya'da Baş Hakem
banner218

Pazar günü akşamı Çin Şanghay kentinde  Seri A maçlarının ardından Sakarya’ya dönen  Dünya Karate federasyonu hakem kurul üyesi Uğur Kobaş Çarşamba sabahı ayağının tozu ile Dünya Gençler Ligi Turnuvası için İtalya’ya gitti.

BAŞ HAKEM KOBAŞ

İtalya’da yapılacak olan gençler ligine Dünya Karate federasyonu tarihinde yaptığı maçlardaki en yüksek rekor katılım olacak. 67 ülkeden 2651 sporcu turnuvaya katılacakken,  bu rekor katılımlı turnuvanın baş hakemi de Uğur Kobaş olacak.

Dünya Karate federasyonu hakem kurul üyesi Uğur Kobaş ‘Kurul içindeki görev dağılımı ile İtalya maçı baş hakemliği bana verildi. İlk defa bu kadar yüksel bir katılım ile bir uluslararası karate turnuvası yapılacak. Bu da bize düştü. Açıkçası yüksek katılımdan dolayı çok zorlu bir turnuvaya olacak. Sabah 08.00 de başlayıp gece 11’lere kadar müsabaka yaparak turnuvayı başarılı bir şekilde bitirmeye çalışacağız. Dedi Kobaş Pazartesi günü yurda dönecek.

banner220
Yorumlar (0)