banner212

banner211

Uluslar arası Judo resitali Sakarya'da

1-2 Eylül 2012 tarihinde Sakarya'da yapılacak olan Judo Turnuvasına Azerbaycan, Kıbrıs ve Gürcistan'dan sporcularında mindere çıkacağı Judo Zafer Kupası heyecanı sarmaya başladı.

Salon 30.08.2012, 17:06
Uluslar arası Judo resitali Sakarya'da
banner218
1-2 Eylül 2012 tarihinde Sakarya'da yapılacak olan Judo Turnuvasına Azerbaycan, Kıbrıs ve Gürcistan'dan sporcularında mindere çıkacağı Judo Zafer Kupası heyecanı sarmaya başladı. Judo maçları öncesinde Azerbaycan, Gürcistan ve Kıbrıs'tan gelen misafir sporcularla birlikte ortak çalışma kampı Atatürk Spor Salonunda başladı

Ordu, Samsun,Sinop, Eskişehir,Kütahya,Manisa,Balıkesir,İzmir,Tekirdağ,Kocaeli, Edirne,Kırklareli,Zonguldak illerinden gelecek minik,yıldız ve ümit sporcuların yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan,KKTC den de konuk sporcular katılacağı İller arası Judo Zafer Kupası ulusal turnuvaya dönecek. 1-2 Eylül tarihlerinde Atatürk Spor Salonunda gerçekleşecek olan 2012 yılı kış dönemi Salon Sporlarının açılış maçı olması nedeni ile büyük önem taşıyan Turnuvaya Eser Piliç in yanı sıra Güneşoğlu Süt ürünleri de sponsor olarak katılımcı illere gerekli desteği sağlıyor. Turnuvanın eksiksiz ve düzenli bir şekilde geçebilmesi için Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürlüğü nün yanı sıra ilimiz Sözleşmeli Antrenörleri Şükrü Öztürk ve Yeliz Kurucu ile beraber Akdemir Spor Kulübü Başkanı ve tecrübeli antrenör halen milli sporcu olan Bayram Akdemir, Karasu ilçe Judo antrenörü Sabahattin Ayyıldız, Alkan Alayıldız ve diğer genç antrenörler aralıksız güç birliği içinde çalışmalara devam ediyor. Turnuva Öncesi 2 gün boyunca Atatürk Spor Salonunda Azerbaycan Gürcistan ve Kıbrıs'tan gelen ekiplerle ortak çalışma antrenmanları da başladı. Turnuvanın Sakarya'da yapılması ve organizasyonun en iyi şekilde düzenlenmesi noktasında il ve milli takım antrenörü Şükrü Öztürk ile ilerleyen yaşına rağmen gençlere taş çıkartan performansıyla ustalar, veteranlar Judo Dünya 5.si Bayram Akdemir, çalışmalarını sürdürüyor. Bu 2 önemli isim Sakarya'nın tanıtımı noktasında da adeta fahri ateşelik yapıyor. Turnuvaya 13 ilden 30 kulüp ve 500 civarında sporcunun katılması bekleniyor.

[gallery]

banner220
Yorumlar (0)