banner212

banner211

Wushu Avrupa Şampiyonasında 17 madalya

Türkiye Wushu Federasyonu İcra Kurulu Başkanı Abdurrahman Akyüz, "Wushu Avrupa Şampiyonasında 17 madalya alarak İstiklal Marşımızı 17 kez söyletmek, Türk spor tarihinde bir ilktir" dedi.

Salon 14.05.2013, 15:42
Wushu Avrupa Şampiyonasında 17 madalya
banner218

Adapazarı'ndaki bir restoranda düzenlenen Wushu Federasyonu aylık olağan yönetim kurulu toplantısında, Romanya'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası, Türkiye şampiyonası ve kamp çalışmaları değerlendirilerek, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda yapılacak etkinlikler ele alındı.

Akyüz, toplantının ardından yaptığı açıklamada, Romanya'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'ndan alınan sonuçlardan memnun olduklarını belirterek, buradan aldıkları 17 madalyanın milli takımın elde ettiği en başarılı sonuç olduğunu söyledi.

Geçen sene maddi sıkıntı çekmelerine rağmen şampiyonalarda başarılı sonuçlar aldıklarını ifade eden Akyüz, 500 bin lira bütçeyle Avrupa'da takım halinde 2'nci olduklarını vurguladı.

Akyüz, Türkiye'de gün geçtikçe ön plana çıkan wushunun, dünyada en çok yapılan sporlardan biri olduğunu anlatarak, "Wushu Avrupa Şampiyonasında 17 madalya alarak İstiklal Marşımızı 17 kez söyletmek, Türk spor tarihinde bir ilktir. Bu, bir rekordur, hiçbir spor dalında yaşanmamıştır" şeklinde konuştu.

Federasyon olarak 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda çeşitli gösteriler düzenlemek istediklerini ifade eden Akyüz, konuya ilişkin Uluslararası Wushu Federasyonu yetkilileriyle görüşmeler yapıldığını ve Çin'den 15 sporcunun gösteriler için Türkiye'ye geleceğini söyledi.

Kaynak:Medyabar.com

banner220
Yorumlar (0)