Wushu Sando ( Kinda) ve Taolu  Milli takımları 8-15 Nisan günleri Romanya’da yapılacak Avrupa şampiyonası için Atatürk spor kompleksi, Atatürk spor salonunda çalışmalarını sürdürüyor." />

Wushu Milli Takımları Sakarya'da hazırlanıyor

Wushu Sando ( Kinda) ve Taolu  Milli takımları 8-15 Nisan günleri Romanya’da yapılacak Avrupa şampiyonası için Atatürk spor kompleksi, Atatürk spor salonunda çalışmalarını sürdürüyor.

Salon 30.03.2013, 15:02
Wushu Milli Takımları Sakarya'da hazırlanıyor

Wushu Sando ( Kinda) ve Taolu  Milli takımları 8-15 Nisan günleri Romanya’da yapılacak Avrupa şampiyonası için Atatürk spor kompleksi, Atatürk spor salonunda çalışmalarını sürdürüyor.

Atatürk spor salonuna Sando çalışmaları için hafif yüksek pist yapıldı,Taolu sporcuları ise yer minderinde çalışmalarını sürdürüyor.

Sakarya’lı Yusuf İnci Kadroda

Sakarya,Pamukova2lı Taolu sporcusu Yusuf İnci Milli takım kadrosunda çalışmalarını sürdüryor. Sanda dalında Türkiye ikinciliği bulunan Yusuf İnci’nin beraberinde antrenörü Wushu Federasyonu büyükler teknik kurulunda görevli Nebi İhtiyar’da bulunuyor.  Nebi İhtiyar Yusuf İnci’nin Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’nin yeğeni olduğu belirterek “ Kendisinden Altın madalya bekliyorum.Yusuf Avrupa Şampiyonu olmaya çok yakın “ şeklinde konuşuyor.

Çalışmalar çok güzel

Wushu Federasyonu Milli takımlar teknik direktörü Akif İnci çalışmaların çok güzel bir şekilde devam ettiğini belirtiyor ve  “ Sakarya bize uğurlu gelen bir İl. Avrupa şampiyonası için tüm imkanlarımız seferber ettik. 6 Nisana kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz” diyor.  Akif İnci son derece sert disiplini ve sevgi dolu hitabı ile tüm sporcuların gönlünü kazanmış bir Teknik Direktör.  Akif İnci’nin eşi Hatice İnce ,Sando Bayan takımının antrenörü. Hatice İnci Bayanlardan çok ümitli.

Kadro Geniş

Milli Takım çalışmalarında 33 Sando(Kinda) Bayan ve Erkek sporcu ,Taolu Takımında ise 24 sporcu var. Toplam 57 kişilik sporcu ordusunu çalıştıran antrenörlerin isimleri ise şöyle: Milli Takımlar Teknik direktörü Akif İnci,Büyükler Teknik Kurul Üyeleri Ali Kamberoğulu, Nebi İhtiyar, Antrenörler :Ali Top (Taolu Teknik direktörü),Salih Urhan, Yılmaz Şahin,Özgür Akdağ, Mustaf Oğuz, Meehmet Erdem, Atilla Haydaroğlu,  Gül Uzan, Hatice İnci, Savaş çakmak, Naci İhtiyar, İslam Yurduseven .

Suat Beyenal

Yorumlar (0)