banner212

banner211

Yağlı Güreş Kurulu Sakarya'da Toplandı

Güreş Federasyonu Sakarya Güreş İl temsilcisi ve Yağlı Güreş Yürütme kurulu üyesi Bahattin Aydın ,Güreş Federasyonu Yağlı Güreş Yürütme kurulu toplantısının Federasyon Başkanı Hamza Yerlikaya ve Yağlı Güreş Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Taşçı’nın başkanlığında yapıldığını belirtti.

Salon 18.06.2013, 12:32
Yağlı Güreş Kurulu Sakarya'da Toplandı
banner218

Güreş Federasyonu Sakarya Güreş İl temsilcisi ve Yağlı Güreş Yürütme kurulu üyesi Bahattin Aydın ,Güreş Federasyonu Yağlı Güreş Yürütme kurulu toplantısının Federasyon Başkanı Hamza Yerlikaya ve Yağlı Güreş Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Taşçı’nın başkanlığında yapıldığını belirtti. Toplantı Tüvasaş sosyal tesisleri toplantı odasında  tesis müdürü Sebahattin Aydın’ın mükemmel şekilde hazırladığı ortamda yapıldı.

 

Bahattin Aydın Yağlı Güreş yürütme kurulu gündeminin ağırlıklı Kırkpınar Güreşlerini kapsadığını belirterek “ İki aşamalı toplantı oldu, Önce Kırkpınar Er meydanı Güreşlerinin organizasyonu konuşuldu, ikinci aşamada gündemdeki normal konular karara bağlandı “ dedi.

Yerlikaya “ Sakarya Pehlivan yatağı “

Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya Kurul Toplantısının Sakarya’da yapılmasından çok memnun olduğunu belirterek “ Kendimi evimde hissettim. Güreş dostu Vali’miz Mustafa Büyük beyi ziyaret ettik. Sakarya’da geçirdiğimiz saatlerde bir çok dostumuzu gördük hasret giderdik. Sakarya Pehlivan yatağı olan bir İl’imiz. Minder ve Yağlı Güreşler konusunda desteğimiz giderek artacak “ dedi.

Ahmet Taşçı “ Önemli Kararlar aldık”

Yağlı Güreş Yürütme Kurulu başkanı Ahmet Taşçı “Çok önemli kararlar aldık. Bu yıl Kırkpınar’da Kemer yılı. Yeni uygulanacak kurallar var ancak bu kuralları 2013 Kırkpınar’ında uygulamayacağız. Gelecek yıl Kırkpınar yepyeni ve heyecanı yükseltecek kurallar ile yönetilecek. Bu kuralları daha sonra açıklayacağız. Sakarya’da gördüğümüz ilgiye çok teşekkür ederim “ dedi.

Bahattin Aydın “ Önemli Misafirlerimiz ağırladık”

Sakarya Güreş İl Temsilcisi ve Yağlı Güreş Yürütme Kurulu Başkanı Bahattin Aydın “ Çok  önemli misafirlerimizi Sakarya’ya yakışır şekilde ağırladık. Hamza Yerlikaya ve Ahmet Taşçı Güreş’te efsane olmuş isimler. Sakarya Güreşine büyük destek veriyorlar. Yeni sezonda atılımlarımız devam edecek “ dedi.

Bahattin Aydın toplantı arasında misafir kurul üyelerine Islama Köfte , Şıra ve Kabak tatlısı ikramı yaptıklarını belirterek “ Çok beğendiler , Sakarya’mızı diğer bir özelliği ile tanıtma fırsatını bulduk “ şeklinde konuştu.

Suat Beyenal

Yorumlar (0)