banner212

banner211

Yerlikaya: Değerlendirme Londra olmalı

21.

Salon 30.01.2012, 11:33
Yerlikaya: Değerlendirme Londra olmalı
banner218
21. Dönem AK Parti Sivas Milletvekili de olan ''Asrın Güreşçisi'' unvanlı Yerlikaya, SporExpres.com muhabirine yaptığı açıklamada, güreşte nelerin yapıldığını görmek için olimpiyatları beklemek gerektiğini belirterek, ''İyi mi yapılmış, kötü mü yapılmış, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na göre değerlendirme yapmak lazım'' dedi.

Yerlikaya, güreşin her zaman için hayatında yer alacağını kaydederek, şöyle konuştu:

''Güreşçilerimizi her zaman destekliyoruz. Zaten amatör spor bizim hayatımız, sadece güreş değil. Desteğimiz her zaman devam edecek. Zaman zaman bütün branşları izliyoruz, uyarılarımızı yapıyoruz. Vakıf olduğumuz konularda bilgilerimizi aktarıyoruz. Spor konusunda Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a desteğimiz sonsuz.''

Güreşten hiç kopmayan ve son olarak 30. Uluslararası Vehbi Emre  Güreş Turnuvası'nda müsabakaları izleyen Hamza Yerlikaya, ''Turnuvada birinci takıma girmiş veya olimpiyatlarda güreşmesi muhtemel sporcular yoktu. Onları göremeyince 'Çok iyi ya da çok kötü' dememiz doğru olmaz'' ifadesini kullandı.

-''İçimde burukluk yok''-

Aktif sporculuk yaşamında tüm güreş dünyasının dikkatle takip ettiği Yerlikaya, aşık olduğu sporu dışardan izlemenin kendisinde burukluk yaratmadığını söyledi.

Güreşi sonuna kadar doyum içinde yaptığını ifade eden Yerlikaya, ''İçimde burukluk yok. Doyuma ulaşarak bıraktım. Aktif güreş hayatımı iyi konumda tamamladım'' dedi.

-''Misyon sahibi güreşçiye ihtiyacımız var''-

Yeni dönem güreşçileri değerlendirmenin erken olduğunu vurgulayan Hamza Yerlikaya, misyon sahibi güreşçilere ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

Güreşin sadece minderde mücadele etmek olmadığına dikkat çeken Hamza Yerlikaya, ''İdol olarak taşıdığın misyon da önemli. O misyonu götürebilecek bir güreşçi arkadaşa ihtiyaç var'' derken, yeni dönemde başarılı olmaya aday genç güreşçilerin olduğunu söyledi.

Sporda çeşitli konularda projeler ürettiklerini ve bunları tek tek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunduklarını kaydeden Yerlikaya, ürettikleri projelerin yakın zamanda hayata geçeceğini sözlerine ekledi.

SporExpres.com

banner220
Yorumlar (0)