banner212

banner211

Yıldız Erkekler'de Şampiyon Abasıyanık

Önceki gün oynanan Yıldız Erkekler Hentbol 1.Küme İl Birinciliği final müsabakasında nefesler kesildi.

Salon 15.04.2018, 13:42 15.04.2018, 22:38 UTKU KAYNAR
Yıldız Erkekler'de Şampiyon Abasıyanık
 Önceki gün oynanan Yıldız Erkekler Hentbol 1.Küme İl Birinciliği final müsabakasında nefesler kesildi. Final müsabakasında Hacı Mehmet Akkoç Ortaokulu ile karşı karşıya gelen Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu rakibini 25-19’luk skorla mağlup ederek namağlup şampiyonluğa uzandı.

FİNAL ÖNCESİ

Büyük bir heyecana sahne olan ve nefesleri kesen mücadelelerin sahne aldığı 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları Yıldız Erkekler Hentbol İl Birinciliği önceki gün oynanan 3’ncülük 4’ncülük ve final müsabakaları ile sona erdi.

 

Yenikent Spor Salonu’nda kalabalık bir izleyici kitlesiyle oynanan 3’üncülük ve 4’üncülük karşılaşmasında Üzeyir Garih OO ile Mefkure OO karşı karşıya geldiler. Her iki yarıda oldukça üstün bir oyun ortaya koyan Ü.Garih OO, maçtan 21 sayı farkla 25-4 galip ayrılarak şampiyona 3.’sü olurken, rakibine farklı mağlup olan Mefkure Ortaokulu 4’ncülükle yetindi.

ŞAMPİYON SAİT FAİK

3 ve 4’ncünün belli olduğu karşılaşmanın ardından oynanan final müsabakasında gülen taraf Sait Faik O.O. oldu. Şampiyonluk mücadelesine Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu ile Hacı Mehmet Akkoç arasında oynanan karşılaşmada rakibine oranla üstün bir performans ortaya koyan Sait Faik ilk devreyi 13-8 önde kapadı.

 

Karşılaşmanın ikinci yarısında da bariz bir üstünlük kuran Sait Faik Ortaokulu, mücadeleden 26-20 galip ayrılarak şampiyonluk kupasınıkaldırmayı başardı.Namağlup şampiyon olan Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu sporcuları ve öğretmenlerinin kupa coşkusu görülmeye değerdi.

 /Kadir Şirin
Yorumlar (0)