banner212

banner211

Yıldız Karateciler Alifuatpaşa’da

İlimizin organizasyonunda gerçekleştirilecek olan 3.uluslararası Sakarya open karate turnuvasına katılacak yıldız Karateciler Alifuatpaşa’da ağırlandı.

Salon 19.06.2013, 10:24
Yıldız Karateciler Alifuatpaşa’da
banner218

İlimizin organizasyonunda gerçekleştirilecek olan 3.uluslararası Sakarya open karate turnuvasına katılacak yıldız Karateciler Alifuatpaşa’da ağırlandı. Yıldızlar karate milli takımına sponsor olan Alifuatpaşa belediye başkanı Şuayip Erkan Çalık sporcuları ve teknik ekibi ilk önce ilhan Tan tesislerinde akşam yemeğinde ağırladı. Daha sonra sporcular ile beldenin milli mücadele kahramanı Alifuat Cebesoy paşanın kabrini ziyaret edip dua eden karateciler tarihi 2.Bayezid köprüsü üzerinde hatıra resmide çektirmeyi de unutmadılar.

 

Alifuatpaşa'nın tarihi hakkında bilgi alan sporcuların misafirperverlikten ötürü mutlu oldukları da gözlendi. Programa karate federasyonu yönetim kurulu üyesi Meydan Kobaş, Geyve halk eğitim müdürü İrfan Karaçayır'da katıldı. Alifautpaşa belediye başkanı Şuayip Erkan Çalık "Konu milli takım olunca, hele hele gençler olunca teklif geldiğinde hiç düşünmediklerini ev sahibi olmayı kabul ettiklerini söyledi. Belediye başkanı Şüayip Çalık, burada Türkiye'nin dört bir yanından gelen çocukları görünce ne doğru bir karar verdiğimizi de görmüş oldum. Sporcuları ağırlamaktan dolayı mutluyum.

 

Sporcuların alacakları madalyalar ile gururlanacaklarını, bu madalyalarda az da olsa katkılarının olmasından dolayı mutluluklarının artacağını da söyledi. Turnuvanın organizasyon başkanı Uğur Kobaş "Başkan Şüayip Erkan Çalık çok anlamlı bir nezaket gösterdi. Başkanımız ev sahipliği sayesinde, Türkiye'nin dört yanından gelen sporcular ilimizi, Alifautpaşa beldesini vebizleri tanıma olanağına sahip oldu. Hiç olmazsa şunu kazandık "Sporun evrensel dili dostluk. Kazanan kim olursa olsun, dostluk oldu" Desteğinden ötürü beledi ye başkanımız Şüayip Erkan Çalık'a sporcular ve Karate federasyonu adına teşekkür ediyorum. dedi.

banner220
Yorumlar (0)