banner212

banner211

Yılmazer Fight Akademi'de Terfi Heyecanı

Yılmazer Fight Akademi'de 2018 Yılı faliyet programında yeralan Eylül ayı Kick Boks terfi imtihanları 60 sporcunun katılımı ile yapıldı.

Salon 02.10.2018, 18:09 03.10.2018, 12:05 UTKU KAYNAR
Yılmazer Fight Akademi'de Terfi Heyecanı

Yılmazer Fight Akademi'de 2018 Yılı faliyet programında yeralan Eylül ayı Kick Boks terfi imtihanları 60 sporcunun katılımı ile yapıldı.

Kick-Boks milli takim antrenörü Serkan Yılmazer , İtalya'da düzenlenen  Dünya Şampiyonası dönüşü Kick Boks kuşak terfi sınavını gerçekleştirdi. Sapanca Ring Sporları Merkezi'nde gerçekleştirilen terfi imtihanına sporcuların yanı sıra velilerde yoğun katılım gösterdi.

Sakarya Bölgesi Milli Hakemlerinden Okay Yıldız gözetiminde yapılan Kick-Boks terfi sınavında başarılı olan sporcular bir üst kuşağa terfi etti. Kuşak imtihanın ardından terfi eden sporculara belgelerini Okay Yıldız ve Serkan Yılmazer verdi.

YENİ ŞAMPİYONLAR YETİŞECEK

Sapanca ve Adapazarı'nda gerçekleştirdikleri çalışmalar ile başarılı sporcular yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten antrenör Serkan Yılmazer, " Dünya Şampiyonasına her iki salonumuzdan da sporcu çıkardık. Sapanca salondan Afra Adıyaman, Adapazarı salondan ise Esra Yalın İtalya'da Düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda Ülkemizi ve Sakarya'yı en iyi şekilde temsil ettiler. Daha nice gençlerimiz ile gururlanmak için çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdüreceğiz." dedi.

Kuşak sınavına katılan sporcuların içerisinde de üst seviyede yetenekli sporcular olduğuna değinen Yılmazer; " Yeni şampiyonlar çıkarmak için bu gençlere ihtiyacımız var. Spora ve sporculara destek veren bize çalışma imkanları sağlayan büyüklerimize teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.

Müsabakalarda başarılı olan sporcuları tebrik eden Okay Yıldız kendisinin de Serkan Yılmazer'in öğrencisi olduğuna değinerek; " Bu spora hem antrenör hem de hakem olarak hizmet etmek benim için gurur verici. Gençlerin çalışma azimlerini ve başarılarını görmek bizim içinde gurur verici oluyor" dedi.

Yorumlar (0)