Yusuf Eren Temizel'den gümüş madalya

Salon 30.04.2023, 14:19 30.04.2023, 14:20 UTKU KAYNAR
Yusuf Eren Temizel'den gümüş madalya

İspanya’nın La Coruna kentinde yapılan Karate Yought Ligi (Gençlik Karate Ligi)  Müsabakaları’nda Sakaryalı şampiyon karateci Yusuf Eren Temizel yine yüzleri güldürdü.

FİNALE ÇIKTI

72 ülkeden 2500'ün üzerinde sporcunun katılımla yapılan karşılaşmaların üçüncü etabında ilk kez sahne alan Temizel, +76 kiloda oynadığı 7 maçın 6’sını kazandı. Finalde Hırvatistan rakibine 1-0 mağlup olan Temizel ikinci oldu.  Yusuf Eren sırasıyla ilk maçta İtalyan rakibini 3-0, Romanyalı rakibini 4-0, İspanyol rakibini 4-3, Fransız rakibini 9-1 ve Sırbistanlı sporcuyu 1-0 ile geçti. İkinci olarak önemli bir puanı hanesine yazdıran Yusuf Eren Temizel, rayting sıralamasında yeniden birinci sıraya yükseldi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Oğuz Holding sponsorluğunda katıldığı ilk organizasyonda kürsü yapmayı başaran Yusuf Eren Temizel, başarılarını artacağını söyledi. Kendisine her türlü desteği veren sponsoru Oğuz Holding’e teşekkür eden Milli karateci, “Çok güzel bir organizasyon oldu. Hem sponsoruma hem de her zaman yanımda olan Hendek Belediye Başkanımız Turgut Babaoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Başarılarım artarak sürecek. Bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim” ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)