Yusuf Eren Temizel Dünya Listesinde 1 Numara'da

Hendek Belediyesi Karete Takımı sporcusu Yusuf Eren Temizel, +76 kg genç erkek kategorisinde dünya sıralamasında birinci olarak, Dünya Karate Federasyonu (WKF) tarafından belirlenen en başarılı karateciler listesinde zirveye yerleşti.

Salon 04.12.2023, 17:06 SporExpres
Yusuf Eren Temizel Dünya Listesinde 1 Numara'da

Hendek Belediyesi Karate Takımı sporcusu Yusuf Eren Temizel, WKF tarafından belirlenen dünyanın en başarılı karatecileri listesinde genç erkek (+)76 kg kategorisinde bir numara olmaya devam ediyor. Genç sporcumuz, 2780.00 puanla zirvede yer alarak dünya sıralamasındaki liderliğini korudu. Geçen bir yıl boyunca gösterdiği üstün performansla açık puan farkını koruyan Yusuf Eren Temizel, 2023 yılında WKF tarafından birinci olarak ilan edildi.
GENÇ YETENEK BÜYÜK BAŞARI
WKF resmi sitesinde yayınlanan dünya sıralamasında kendi sikletinde genç erkek (+)76 kg kategorisinde birinci sıraya oturan Yusuf Eren Temizel, toplamış olduğu puanlarla rakiplerine açık ara fark atmaya devam ediyor. Slovakya'lı rakibi Lukâs Bohunıcky 2490.00 puanla ikinci, Mısır'lı rakibi Omar Osman 2055.00 puanla ü? ?üncü, Yunanistan'lı rakibi Ilıas Psomas 1645.00 puanla dördüncü sırada yer alıyor.
GENÇ YETENEK TEMİZELİN BAŞARI HİKÂYESİ
Henüz 17 yaşında olan Yusuf Eren Temizel, kariyerinde 1 Dünya Şampiyonluğu, 1 Avrupa İkinciliği, ve 6 kez Türkiye Şampiyonluğu gibi önemli başarılara imza atmıştır. Bu başarıların ardında yıllarca süren emek, inanç, sabır ve azim bulunmaktadır. Genç karateci, dünya sıralamasında 1 numara olarak zirveye yerleşerek Hendek'i uluslararası arenada gururla temsil etmektedir.
BAŞKAN BABAOĞLU: HENDEK’İN GURURU
Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Yusuf Eren Temizel'in elde ettiği bu başarılar karşısında gururunu dile getirerek şu sözleri söyledi: "Yusuf Eren Temizel, Hendek Belediyesi Karate Takımı adına dünya sıralamasında zirveyi koruyarak büyük bir başarıya imza attı. Kendisinin genç yaşına rağmen elde ettiği bu dereceler, spora ve mücadele ye olan inancını yansıtmaktadır. Hendek olarak, uluslararası alanda adını duyuran bu genç sporcumuzla gurur duyuyoruz. Başarılarına yenilerini eklemesini ve Hendek'imizi daha da yükseklere taşımasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Kendisine başarılarının devamını dilerim" dedi.

Yorumlar (0)