banner212

banner211

ADAPAZARI RESMEN KÜME DÜŞTÜ

Süper Amatör Futbol Liginin 2.haftasında 10 maç oynandı. Üst üste ikinci maçına çıkmayan Adapazarıspor, 1.Amatör ligine düştü. Belki bu da yetmeyip tamamen kapanacak.

Süper Amatör 09.10.2019, 13:31 UTKU KAYNAR
ADAPAZARI RESMEN  KÜME DÜŞTÜ
banner218

Süper Amatör Futbol Liginin 2.haftasında 10 maç oynandı. Üst üste ikinci maçına çıkmayan Adapazarıspor, 1.Amatör ligine düştü. Belki bu da yetmeyip tamamen kapanacak.

YÖNETİM BIRAKMIYOR

Süper Amatör Futbol Ligi B Grubu temsilcisi Adapazarıspor, Adapazarı Belediye Başkanının değişmesi ve belediyenin de Adapazarıspor’a yardım etmeyeceğini belirtip tesislerden yararlanma dahil hiçbir yardımda bulunmayacağını söylemesi üzerine bu kararı aldı. Zaten futbolcularının tamamına yakını da başka takımlara gitmişti. Bunun neticesinde 2 maç üst üste sahaya çıkmadığı için talimat gereği 1.Amatör Ligine düşürüldü. Alparslan Gürses ve ekibinin istifa edip seçim kararı alması durumunda kulübün tamamen kapanmasından kurtulacağı öğrenilirken, böyle bir durumda bile bu sene değil ancak ve ancak seneye 1.Amatör Ligden başlayabileceği vurgulandı

LİDERLER DEĞİŞTİ

A Grubunda Karasu Güvenspor, daha fikstür çekilmeden bu yıl ligde yer almayacağını söyleyip de çekilmesi ve bunun sonucunda 1.Amatör Ligine düşürülmesi sonucu, A Grubu 13 takımlı oynanıyordu. Ancak Adapazarıspor böyle bir şey yapmadığı için, ilk 2 haftaki maçı, diğer takımlar gibi normal olarak programa konmuş, hatta hakemler ve rakipleri de olası bir sahaya çıkma ihtimali üzerine hazır bulundurulmuştu. Fakat geçen haftaki çıkmama sonrasında Adapazarıspor da Karasu Güvenspor gibi bir alt lige düşürülmüş oldu. Her 2 gruptan 3 değil 2’şer takım düşmüş olacak. A Grubunda Arifiyespor, B Grubunda ise Karasuspor yeni haftanın lideri oldular.

Yorumlar (0)