banner212

banner211

Adapazarı Yönetimi Veda Etti

Hendekspor ile oynadığı baraj müsabakası sonrası Bölgesel Amatör Lig'den düşen Adapazarıspor yönetimi basın mensupları ile veda yemeğinde buluştu.

Süper Amatör 26.04.2018, 22:17 26.04.2018, 22:20 UTKU KAYNAR
Adapazarı Yönetimi Veda Etti
 

Hendekspor ile oynadığı baraj müsabakası sonrası Bölgesel Amatör Lig'den düşen Adapazarıspor yönetimi basın mensupları ile veda yemeğinde buluştu.

Sakarya'yı bu sezon Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'de temsil eden ve  baraj maçı sonrası Süper Amatör Lig'e düşen Adapazarıspor yönetimi basınla bir araya geldi. Baraj maçının ardından görevi bıraktığını açıklayan Başkan İbrahim Aygün ve yöneticiler Sinan Karabaş, Enis Şenkardeşler, Vural Tutkun, Yusuf  Tosun ve Sportif  Direktör Blerim Mula düzenledikleri basın toplantısı ile geride kalan 2 yılı değerlendirdi.

GÖNÜL VERDİK

Toplantının açılış konuşmasını yapan Adapazarıspor Basın Sözcüsü Sinan Karabaş 2 yıllık görev süreleri boyuncu bir çok üzüntü ve sevinci yaşadıklarına değinerek; " Geçen yol şampiyon olarak çıktığımız Bölgesel Lig'e malesef bu yıl veda ettik. Yönetim olarak tamamen gönüllülük esasına göre kurulu bir ekibiz. Başkanımız İbrahim Aygün kararı sonrası yönetim olarak onun kararı doğrultusunda bize devam etmemeyi uygun bulduk. 2 Sezon boyunca sportif sonuçların dışında yönetim olarak farklı bir çizgide ilerlemeye çalıştık. Adapazarı'nda konuk ettiğimiz takımlara karşı yensekte yenilsekte en iyi şekilde ev sahipliği yapmaya özen gösterdik. Amatör Liglere farklı bir yönetim anlayışı getirdiğimizi ve örnek bir izlenim bıraktığımıza inanıyorum"  ifadelerini kullandı.


ADAPAZARINA MAAL EDEMEDİK

Toplantıda söz alan Kulüp Başkanı İbrahim Aygün ; "2 Yıldır başkanlık görevini yürütüyorum. Geçen yıl sevindik bu yıl üzüldük. Ama bizim asıl amacımız Adapazarı ismini canlandırmaktı. Adapazarı 6 yıldır bu liglerde var. Sakaryaspor'dan sonra şehrin en iddialı kulübü. Fakat Adapazarıspor'u Adapazarı'na maal edemedik. Karasu, Sapanca, Hendek gibi takımlarımız seyircisi ile bütünleşebiliyor biz bunu sağlayamadık. Adapazarıspor adına bir aidiyet duygusu oluşturamadık. " dedi

Başkan İbrahim Aygün geride kalan sezonla ilgili kendilerinin de bazı hatalar yaptıklarına değinerek; "Göreve gelirkenki amacımız her yıl bir lig atlamaktı. İlk yıl bunu başardık ama BAL'ı pek tanımadığımız için başarılı olamadık. Biz hiçbir zaman sansasyonel transfer peşinde olmadık ama ilk seneki transfer politikamızdan biraz uzaklaşmamızın zararını gördük. Sezon başı hedefimiz ilk 5'di fakat sezon boyunca 5 tane oyuncumuz çapraz bağları koptu bir oyuncumuzun kolu kırıldı. Bu tip beklenmedik aksaklıklara sporun içinde olan sürpriz sonuçlarda eklenince şuan ki duruma geldik. Biz geçen yıl 85'inci dakikada attığımız golle şampiyon olduk bu sene 90+3'de yediğimiz golle küme düştük. Bunlar sporun içinde olan şeyler" şeklinde konuştu.


3.LİG İÇİN KENETLENME ŞART

Hedefi üçüncü ligse sadece yönetimlerin gayretinin yetersiz olduğunu belirten Başkan İbrahim Aygün; " Sakaryaspor'a alt liglerden destek sağlayacak profesyonel bir takıma daha ihtiyaç var. Fakat bu gerek bizim gerekse diğer temsilcilerimizin yönetimlerinin gayreti ile olmaz. Valisinden Büyükşehirine genel bir destek gerekiyor. BAL'daki bütün takımlarımız Sakarya için mücadele ediyor. İnşallah yeni sezonda bu kırılır ve mevcut takımlarımızdan biri bu desteği bularak bize bir profesyonel takım daha kazandırır" dedi.

Adapazarıspor kulüp başkanı İbrahim Aygün ve yöneticiler toplantı sonunda Adapazarıspor'a sezon boyunca destek veren, maçlara gelen taraftarlara, basın mensuplarına ve destek veren herkese teşekkür ettiklerini belirterek veda ettiler.


Yorumlar (0)