banner212

banner211

Akarsu, ''Hakem Maçın sonucuna tesir etti''

Akarsu


As Akyazı Spor Teknik Direktörü Nejdet Akarsu yaptığı açıklamada"Ne yazık ki , maçımızda sonuca etki eden ciddi hakem hataları vardı.

Süper Amatör 04.01.2012, 07:00
Akarsu, ''Hakem Maçın sonucuna tesir etti''
banner218
Akarsu


As Akyazı Spor Teknik Direktörü Nejdet Akarsu yaptığı açıklamada"Ne yazık ki , maçımızda sonuca etki eden ciddi hakem hataları vardı. Bunun kasten yapılmış olacağını hiçbir zaman düşünmedim.. hakemin bu kadar yanlış kararlar vermesinde ki en önemli faktör ev sahibi takımın bazı futbolcuları ( özellikle 10,8, ve 4 nolu ) hakeme tehdide varan sözleri ‘hoca, hoca biz Akyazı da oynamıyoruz. burası Kırkpınar’ diye saldırması hakikaten ahlak dışı ,kasti tekmeleri ,küfürleri oyuncularıma yapılan insanlık dışı hareketleri buradan bir kez daha kınıyorum"dedi.Takımın futbolcularını , rakip oyunculara bu şekilde davranmasına müsaade eden teknik heyetini de kınadıklarını ifade eden Akarsu "6 oyuncumu sakat verdiğim bu maç, sadece çirkinlikleri yapanları ve teşvik edenleri ile hafızalar da kalacaktır.Burada acizane bir önerimde olacak. Bu kadar futbol dışı , baskı yıldırma, tehditle maçını kazanmaya çalışan takımlar takip edilmeli, gerekli futbol disiplin cezaları verilmelidir. Aksi takdirde yetişen gençlere spor ahlakını vermek çok zor olacaktır. Bu çirkin örnekleri hep beraber, yönetici, teknik heyet ve futbolcularla konuşarak ve çalışarak ortadan kaldırmalıyız.

Sakarya ilimiz futbolcu potansiyeli ve kalitesi açısından Türkiye deki sayılı birkaç ilden biridir. Gençlerimizin geleceğini heba etmeyelim"şeklinde konuştu.

banner220
Yorumlar (0)