banner212

banner211

Akyazı Spor Tesislerinin temeli atıldı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu tarafından Akyazılılara müjdesi verilen spor tesislerinin temeli gerçekleştirilen törenle atıldı.

Süper Amatör 07.10.2015, 16:28 07.10.2015, 16:34 UTKU KAYNAR
Akyazı Spor Tesislerinin temeli atıldı
banner218
 Akyazı Spor Tesisi Temel Atma Töreni’nde konuşan Başkan Toçoğlu, “Altyapıdan üst yapıya önemli yatırımları hemşerilerimizle buluşturmaya devam ediyoruz. Bir yandan ilçelerimizin temel ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yaparken, bir yandan da sosyal ve kültürel hayatı daha da canlandıracak projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. Temelini attığımız spor tesisinin Akyazı’mıza ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu tarafından Akyazılılara müjdesi verilen spor tesislerinin temeli gerçekleştirilen törenle atıldı. Programa Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, Ak Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, AK Parti Milletvekilli Adayları Şaban Dişli ve Mustafa İsen, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, STK temsilcileri, belediye başkanları, büyükşehir bürokratları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Sözler Bir Bir Yerine Geliyor

Programın açılış konuşmasını yapan Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu, 30 Mart Yerel Seçimleri’nde verdiği sözleri bir bir yerine getiriyor. Akyazı ilçemizi geliştirmeye devam edeceğiz. 7’den 70’e spor anlayışıyla gençlerimizin kötü alışkanlardan korunması ve vakitlerini verimli şekilde geçirmeleri adına spor tesislerimizin temelini atıyoruz. Gençlerimize ve spora yönelik yatırımlarımız devam edecek. Temelini attığımız spor tesisi, ilçemize ve şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

 

Dünya’ya Açılan Pencere

Başkan Toçoğlu ise şöyle konuştu; “Altyapıdan üst yapıya önemli yatırımları hemşerilerimizle buluşturmaya devam ediyoruz. Bir yandan ilçelerimizin temel ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yaparken, bir yandan da sosyal ve kültürel hayatı daha da canlandıracak projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. Bu anlamda şehir genelinde önemli spor yatırımlarını tamamladık. Şunu iyi biliyoruz; Sakarya sporcu yetiştiren ve yetiştirdiği bu sporcularla gündem belirleyen bir şehirdir. Akyazı da yetiştirdiği profesyonel sporcularla daima şehrimizin Türkiye ve Dünya’ya açılan penceresi olmuştur.”

 

Yeni Yaşam Alanı: Karacasu Park

“Akyazı için birçok yeni proje geliştirdik ve siz değerli kardeşlerimizle paylaştık. Müjdesini verdiğimiz gibi¸ yeni dönemde Akyazı’ya yeni bir yaşam alanı kazandırıyoruz. Ömercikler Mahallesi’ndeki 14 dönümlük alana sosyal donatıları yüksek bir sosyal tesisi, Karacasu Park’ı inşa edeceğiz. İlçemizin muhtelif noktalarında köprü yapım ve yenileme çalışmalarımız oldu; güzergahlarımız ise asfaltla buluşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz dönemde de Akyazı’nın vitrinini düzenledik; çarşı içine yeni bir yüz kazandırdık. Akyazı’yı sağlam altyapıyla buluşturduk.”

 

Akyazı’ya Sağlam Altyapı

“İlçemize bağlı Kuzuluk Mahallesi’nde kanalizasyon çalışmasında sona geldik. Bölgenin atıksu sorununu çözüme kavuşturduk. İnşallah kısa süre içerisinde de 10 Milyonluk yeni bir altyapı yatırımını daha hayata geçireceğiz. Akyazı’mıza 75 kilometre içmesuyu hattı ve su deposu inşa edeceğiz. Yeni yatırımımız Ballıkaya Barajı ile entegre olacak. Tüm bu hizmetler ve planlanan yatırımlar; Akyazı’yı yeniden imar etme hedefimizin yansımalarıdır. Bu amaçla durmuyor, gece gündüz yeni projeler geliştiriyoruz”

 

Akyazı Müstesna Bir Köşedir

“Yeni Mustafa Pektemek’lerin futbolumuza kazandırılması hedefiyle şehrin spor altyapısına bütüncül bir bakış getirdik. ‘Tüm ilçelere sentetik rahatlık’ dedik;  spor yapılabilecek yeni alanlar oluşturduk. Amatör spor kulüpleri şehrin spor kültürünü besleyen en önemli unsurlardı. Akyazı, şehrimiz spor kültürüne kattığı ivmeyle Sakarya’nın müstesna bir köşesi olmuştur. Sahip olduğu potansiyelle bugün temelini atacağımız bu spor kompleksi ilçemiz için kaçınılmaz bir ihtiyaçtı. 22 dönümlük alanda hayata geçireceğimiz bu proje sporcu kardeşlerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek niteliktedir. 2 bin kişilik tribün binası, hakem ve soyunma odaları ve sentetik sahasıyla Dünya ölçeğindeki tesislere benzer bir yatırım inşa ediyoruz. Yorulmak nedir bilmeden, bıkmadan, usanmadan şehrimizin ihtiyaçlarını tek tek karşılamaya gayret ediyoruz. Temelini attığımız spor tesisinin Akyazı’mıza ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.”

 

Büyük Resme Odaklanmalıyız

Programın son konuşmasını yapan Milletvekili Adayı Şaban Dişli, “Büyükşehir Belediyemiz gerçekten çok önemli hizmetleri hayata geçiriyor.  Türkiye’nin birlik ve beraberliği için 1 Kasım’da önemli bir sınav vereceğiz. İstikrarı sürdürmek zorundayız. 7 Haziran’dan sonra hizmet konusunda durma söz konusu olmadı. Gerek ilçelerimizde gerekse Büyükşehir’de yatırımlarımız devam etti. Biz verdiğimiz sözleri birer birer yerine getiriyoruz. Hep birlikte büyük resme odaklanmalıyız. Her birimizin tek başına iktidar ve ekonomik büyüme için yatırımlarımıza devam etmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı. Gerçekleştirilen konuşmalarının ardından Akyazı Spor Tesisi’nin temeli atıldı.

 

banner220
Yorumlar (0)