Alaağaçspor’da yeni yapılanma

Sakarya Süper Amatör Lig ekiplerinden Alaağaçspor’da yeni yapılanmaya gidildi.

Süper Amatör 27.06.2022, 00:05 29.06.2022, 10:00 SporExpres
Alaağaçspor’da yeni yapılanma

Sakarya Süper Amatör Lig ekiplerinden Alaağaçspor’da yeni yapılanmaya gidildi. Yeşil Beyazlı kulüpte uzun süre futbol oynayan ve aynı zamanda İlçe Spor Müdürlüğü görevini üstlenen Adem Altun başkanlığında yeni bir yönetim oluşturuldu.

Bu göre yönetim listesinde; Akif Bakır, Ali Baran, Birol Hikmet, Cemil Kurtoğlu, Emre Özdemir, Ertuğrul Fazlıoğlu, İdris Caymaz, Mehmet Yayla, Nuray Gökçe, Oğuz Zorlu, Özkan Fazlıoğlu, Recep Furuncu, Recep Kodalak, Recep Sarı, Tunahan Dertli, Yener Kılınç, Zafer Karacan ve Zehra Okur Sandıkçı yer aldı

ALAAĞAÇSPOR’DAN YAZILI AÇIKLAMA

 “40. YIL ” Akyazı Alaağaç Spor Kulübü, bundan 40 sene önce, Akyazı’nın tüm gençlerine hizmet etme, gençleri sporla buluşturma, aynı gaye üzere mücadele etme bilincine ulaşabilme ve gençlerin hem ahlaki hem de fiziksel gelişimlerine yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur. Her biri birbirinden değerli kurucular kurulumuzun bu ulvi gayelerle kurduğu kulübümüz, Sakarya’nın amatör futbol branşlarında bugüne dek alnının akıyla mücadelesini sürdürmüş ve her zaman dostluğun, centilmenliğin bayraktarlığını yapmıştır. İsmi en ufak bir şaibe ile anılmamış olan Akyazı Alaağaç Spor Kulübü, taraflı tarafsız herkesin takdirini toplamış ve örnek olmaya gayret göstermiştir.

“MAZİNDE BİR TARİH YATAR”

Centilmenliğiyle ve başarılarıyla tertemiz bir maziye sahip olan Akyazı Alaağaç Spor Kulübü, 40. yılında hem Akyazı’ya, hem de tüm şehir ve ülkenin her yaş kategorisine sporcu yetiştiren bir kulüp olma gayesi taşımaktadır. Bu amaçla; yeni bir heyecan, yeni bir kan değişimi ihtiyacı hissedilmiş ve daha genç isimlerle, Akyazı iş ve spor camiasının yakından tanıdığı her kesimden, her meslekten insanlardan oluşan yeni bir yönetim oluşturulmuştur. Liderliğini ve başkanlığını Akyazı İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kasım Adem Altun’un yaptığı yeni yönetim listesini Sakarya spor camiasına sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Kulübümüzün geçmiş dönemlerde başkanlığı yapmış ve halen Onursal Başkanımız olan Sayın Aydın Birincioğlu’nabugüne dek yaptığı hizmetlerden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Kulübümüzün tertemiz mazisinin her anında ismi bulunan Aydın başkanımızın desteğini herzaman olduğu gibi yanımızda hissetmekten onur duyuyoruz. Akyazı Alaağaç Spor Kulübü Danışma Kurulu olarak kulübümüze destek ve hizmette bulunacak olan Sayın Alaattin Onur ve Sayın Mehmet Demir’e şimdiden teşekkürlerimizi ve saygılarımızı iletiyoruz. Ayrıca kulübümüze bugüne dek hizmette bulunmuş ve ahirete irtihal etmiş büyüklerimize Allah’tan rahmet, aramızda olanlara sağlık, afiyet ve uzun ömürler diliyoruz.

“GENÇLERE HİZMET KUTSALDIR”

Akyazı’nın ve Akyazı gençliğinin potansiyelinin farkındayız. Gençliğe hizmet etmenin kutsiyetine inananarak yola çıkan yönetimin temel amacı, kuruluş felsefesine uygun olarak gençlerimizi hem ahlaken hem de fiziken güçlendirmek, altyapı çalışmalarıyla çocukluk çağından itibaren spora kazandırmaktır. Sadece Akyazı Alaağaç kulubüne değil, kardeşçe ve dostça aynı branşta rekabet ettiğimiz As Akyazı Spor kulübüne ve ilçemizde farklı kategorilerde mücadele eden diğer futbol kulüplerine de fayda sağlayacağını ümit etmekte ve bunu hedeflemekteyiz. Aynı zamanda Akyazı Alaağaç kulübünün farklı spor branşlarındaki şubeleşmesine hız verilmesi ve tüm branşlara sporcu yetiştirme idealine ve kararlılığına da sahibiz. Bu amaçla; Akyazı Alaağaç Spor Kulübü, altyapı çalışmalarına her yaş kategorisi ve her spor branşı için devam edecek ve altyapı güçlendirilecektir. Elini taşın altına koyan Akyazı Alaağaç Spor Kulübü’nün her yöneticisi, bu ideale inanarak yola çıkmış ve bu uğurda çalışmaktadır.

“BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR”

Sakarya Amatör Futbol camiasının ve Akyazı’mızın bu güzide futbol kulübünü 40. yılında hakettiği yere taşımak ve tüm Akyazı futboluna, Akyazı ilçesi adına mücadele eden her kulübe hizmet etmek için futbola gönül vermiş, gençliğe hizmet etmenin kutsiyetine inanmış herkesi göreve davet ediyor, kulübün yalnızca yönetimden teşekkül etmediğini, taraftarıyla, kamuoyu ile tüm şehre ait olduğunu vurgularken, yeni sezonun tüm klüplerimize hayırlı olmasını dileriz.

Yorumlar (1)
Okuyucu 2 yıl önce
Hayırlı olsun