banner212

banner211

Ali Arslan'dan Amatörlere çağrı

Futbol İl Temsilcisi Ali Arslan yeni sezon öncesi bilgiler verdi

2009/2010 futbol sezonu hafta sonu başlayacak gençler ligiyle açılıyor.

Süper Amatör 04.01.2012, 05:45
Ali Arslan'dan Amatörlere çağrı
banner218
Futbol İl Temsilcisi Ali Arslan yeni sezon öncesi bilgiler verdi

2009/2010 futbol sezonu hafta sonu başlayacak gençler ligiyle açılıyor. İnşallah sorunsuz, sıkıntısız, seyri güzel, bol gollü ve sakatlıkların az olduğu bir sezon yaşarız. Maçların oynanacağı sahaların tamamı bakıma alındı. Çimleri kesiliyor ve yeni sezona hazır bir vaziyette maçlara merhaba diyecek.


 


2010/2011 yılında TFF başlatacak olduğu deplasmanlı bölgesel ligden dolayı süper amatör ligimizin çok heyecanlı ve çok çekişmeli geçeceği inancı içerisindeyim. Çünkü henüz TFF’nin ilimizden kaç takımı bu lige katacağı, statünün ne olacağı, ligin nasıl oynanacağı  belli değil. O açıdan bütün takımlarımızın tüm heyecanlarıyla süper amatör ligimize renk katacağına inanıyorum.


 


Yeni sezonda en büyük değişiklik, sahteciliğin önüne geçeceğine inandığımız nüfus kağıdı ve antrenör sözleşmesi uygulaması. Takımlarımız futbolcuların lisanslarıyla birlikte nüfus kâğıtlarını hakemlere teslim edeceklerdir. Bu kontrol yapıldıktan sonra maç başlayacaktır. Nüfus kağıdı olmayan futbolcu kesinlikle ne esamede  nede o gün sahada olacaktır. Takımlarımız sahaya TFF bize vermiş olduğu yetkiye istinaden 2 hafta antrenör sözleşmesiz çıkabilirler. 3. haftadan itibaren takımlar sahaya yine antrönörsüz çıkarsa itiraz durumunda 3-0 hükmen mağlubiyet ve esamede yazılı olan yöneticiler disiplin kuruluna sevk edileceklerdir.Tüm takım yöneticilerinden ricam lütfen kontrol yapsınlar,bu en doğal ve en yasal hakları.Bu konuda bizim federasyon olarak tavrımız ve düşüncemiz nettir.Değerli spor basınından ricam bu haberler cok yapılsın ki,sahtecilikler artık futbolumuzda olmasın.


 


Ülkemiz genelinde yaşanan ekonomik sıkıntılardan mutlaka takımlarımız etkilenecektir.Belki bu bir çok takımımızın alt yapılarına çok önem vermesine vesile olacaktır.Biz istiyoruz ki tüm takımlarımız bütün kategorilere katılsınlar.U-19 maçları kesinlikle güvenlik güçleriyle birlikte oynanacaktır.U-15 maçlarında güvenlik olmayacaktır.Bu maçlarda yönetici ve antrönörlerimize çok büyük sorumluluklar düşmektedir.Unutulmasın ki bu genç futbolcularımız öncelikli sporcu ahlakına sahip olmak zorundadırlar.


 


İlimizde çok büyük sorun olarak gözüken suni çim sahanın olmayışıyla alakalı hepimiz sıkıntı yaşamaktayız,ama bu konuda ASKF olarak çok büyük bir mücadele veriliyor.Siyasilerle görüşülüyor,Futbol Federasyonuyla görüşülüyor,inşallah bu konuda kısa bir zaman içersinde yol katedilir.


 


Yeni sezonda Takımlarımız,puan durumları,disiplin cezaları,maç programlarını,maçları yönetecek hakem listelerini www.sakaryaaskf.com ve www.sakaryafit.com resmi sitelerimizden takip edebileceklerdir.Pazartesi günü başlayacak olan U-15 gençler ligi maçlarından önce maçların oynanacağı tüm sahalarda 17 AĞUSTOS 1999DEPREM YILDÖNÜMÜ dolayısıyla 1 dklık .saygı duruşu yapılacaktır.Bu vesileyle tüm seyircilerimize keyifli ve bol gollü bir sezon diliyor saygılar sunuyorum.


 


 


ALİ ARSLAN


FUTBOL İL TEMSİLCİSİ

Yorumlar (0)