banner212

banner211

Amatör Kulüplere Para Yardımı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, yeni sezonda Gençlik Spor Müdürlükleri'ne kayıtlı olan tüm Amatör Spor Kulüpleri’ne nakdi yardım yapacak

Süper Amatör 02.06.2018, 18:05 04.06.2018, 21:37 UTKU KAYNAR
Amatör Kulüplere Para Yardımı

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, yeni sezonda Gençlik Spor Müdürlükleri'ne kayıtlı olan tüm Amatör Spor Kulüpleri’ne nakdi yardım yapacak. Aranan tek şart ise Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne futbol dışında başka  bir branşta tescil yaptırmış olmaları.

 

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Yaşar Zımba  amatöre kulüplere yakında önemli bir maddi desteğin geleceğinin müjdesini verdi. Başkan Yaşar Zımba ; Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanımız Ali Düşmez'in destekleri sayesinde gerçekleştirilen bu projede Sakarya'da faaliyet gösteren tüm amatör kulüplerimize maddi destek sağlanacak. Bu kaynaktan faydalanmak için tek şart var Futbol dışında amatör bir branşta faaliyette olmak" ifadelerini kullandı
 

SON GÜN 4 HAZİRAN

Başkan Yaşar Zımba sağlanan bu maddi kaynaktan faydalanmak isteyen futbol dışında tescili bulunmayan kulüplere seslenerek;  "4 Haziran'a kadar Gençlik Spor Müdürlüğüne başvurarak gerekli işlemleri yaptırmaları gerekiyor. Seçtikleri ek branşta kayıt yaptıran tüm kulüplerimiz bu destekten faydalanabilecek" dedi.
 

Futbol dışında bir branşta tescil yaptırmak isteyen kulüplerin 4 Haziran'a kadar,  Dernekler İl Müdürlüğünce onaylanmış Tüzük Fotokopisi, Kulüp Tescil Taahhütnamesi, Kulüp Bilgi Formu, İlgili Branş için antrenör belgesi, kulüp vergi numarası ile birlikte başvurularını yapabileceği bildirildi.

Yorumlar (0)