banner212

banner211

Amatör Lig'de Şike İsyanı

Kocaalispor kulüp başkanı Yavuz Alemdar , ligin son haftaları yaklaşırken şike ve maç ayarlaması örnekleri ve duyumlarının arttığını belirterek ‘’ Emek Hırsızlarına biri dur demeli ‘’dedi.

Süper Amatör 22.02.2019, 12:48 22.02.2019, 14:19 UTKU KAYNAR
Amatör Lig'de Şike İsyanı
banner218Süper Amatör Lig  B Grubu ekiplerinden Kocaalispor Kulüp başkanı Yavuz Alemdar düzenlediği basın toplantısında ligde özellikle son haftalarda yapılan hakem hataları ve şike iddialarını gündeme getirdi.


Devre arasında Yavuz Alemdar ve ekibinin göreve gelmesinin ardından büyük bir çıkış yakalayan Kocaalispor, play-off iddiasını sürdürüyor. Mavi Beyazlılarda kulüp başkanı Yavuz Alemdar ve yöneticiler Şenol Zehir, Uğur Özen, Mustafa Sarı, Mustafa Konyalı ve Alptekin Ekşi bir basın toplantısı düzenledi.  Başkan Alemdar Lima Park Otel’de düzenlenen basın toplantısında Süper Amatör Lig’de özellikle ikinci yarın başlaması ile birlikte futbol dışında bazı oyunlarla ligin dizayn edilmeye çalıştığı iddiasında bulundu.

EMEK HIRSIZLARI
Kocaalispor olarak fair-play ruhuna yakışır adil oyun ve dürüstlük ilkesine büyük önem verdiklerini belirten Kocaalispor kulüp başkanı Yavuz Alemdar; ‘’ Bütün takımlar emek ve para ve zaman harcıyor herkes kendi yapısı içerisinde bir şeyler yapmaya çalışıyor. Fakat bazı kendini bilmezler bu emeklere gasp etmek peşinde. Burada hiçbir kulübümüzü töhmet altında bırakmak istemiyorum ama amatör ruhtan uzak bazı oyuncular kirli ilişkileri sayesinde emek hırsızlıklarına soyunduklarını son iki haftada gördük. Şampiyonlukları  ve saha skorlarını ahlakı değerlerden üstün tutan insanların artık bu sahalarda futbolcu süsü ile bulunmamaları gerekiyor.


ASKF GÖREVE DAVET EDİYORUM
Başkan Yavuz Alemdar;  ‘’Bugün bizim yaşadığımız sıkıntıların geçmişte bir çok takımında yaşadığı biliyorum. Ne bizim nede başka bir kulübün sahada dürüstçe mücadele eden insanların alın terini lafımız yok ama burada hem kulüplere , kulüp başkanlarına, hakemlere,  hem de ASKF’ye büyük görevler düşüyor. Emek hırsızlığına savunan bu insanlara karşı ortak bir tavır takınmamız gerekiyor. Ligde iddiası kalmayan yada play-offu büyük ölçüde garantileyen bazı takımların pas hatası süsü vererek herkesin gözünün önünde maçları vermelerine sessiz kalamazdık. ASKF Başkanımız Yaşar Zımba ve kurullarının da yaşanan bu olaylara sessiz kalacağını sanmıyorum’’ dedi.


MAÇ SAATLERİ AYNI OLMALI
Ligde artık çok kritik haftalara girildiğini belirten başkan Yavuz Alemdar, bir çok takım play-off ve ligde kalma mücadelesi veriyor. Önümüzde herkes için çok kritik 5 hafta var. Birbiri ile yakından ilişkili maçların aynı saatte oynanması gerektiğini düşünüyorum. Fakat bugün bakıyoruz play-off yarışı veren biz ve rakiplerimizin bırakın saatini günleri bile farklı ayarlanıyor. İl Temsilcisi ve ASKF’nin bu konuda en azından kalan haftalarda daha dikkatli olması gerektiğini ve önlem alması gerektiği düşünüyorum’’ dedi.

Yorumlar (0)