banner212

banner211

AMATÖR LİGLER'DE ERTELENDİ

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu bugün yaptığı açıklama ile aynı kararın amatör ligler içine geçerli olduğunu duyurdu.

Süper Amatör 19.03.2020, 18:39 UTKU KAYNAR
AMATÖR LİGLER'DE ERTELENDİ
banner218

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile federasyon başkanlarının bir araya geldiği toplantının ardından profesyonel liglerin süresiz ertelendiği duyurulmuştu. Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu bugün yaptığı açıklama ile aynı kararın amatör ligler içine geçerli olduğunu duyurdu.

İŞTE O AÇIKLAMA

Bilindiği gibi Türkiye Futbol Federasyonu 13 Mart 2020 tarihli genelgesi ile Korona Virüsüne karşı tedbir amaçlı Bölgesel Amatör Lig ve Yerel Liglerde Büyükler Kategorisinde oynanan Süper Amatör, 1.Amatör, 2.Amatör müsabakaları ile U19 Kategorisi 1. ve 2. Amatör kümeleri hariç diğer tüm kategorilerdeki müsabakaların ve Türkiye Şampiyonalarının 2019-2020 sezonunda sonlandırdığını duyurmuştu.


TFF İcra Kurulu Üyesi ve TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez amatör liglerimizin durumu ile ilgili TFF İcra Kuruluna kapsamlı bir rapor sunmuş ve 19 Mart 2020 tarihinde Perşembe günü (bugün) an itibariyle Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU başkanlığında yapılan toplantıda alınan kararlar doğrultusunda halen oynanmaya devam eden Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör Lig, 1. ve 2. Amatör Ligler ile U19 kategorisi 1. ve 2. liglerin müsabakaları ileri bir tarihe ertelenmiştir.
Temennimiz; ülkemizin bir an önce bu salgından fazla etkilenmeden çıkması, sağlık ve huzur ortamının tesis edilmesidir. Unutulmamalıdır ki şampiyonluklar bir sporcumuzun, bir vatandaşımızın canından daha değerli değildir.
Daha sağlıklı oynanacak futbol müsabakalarında buluşmak üzere esenlikler dileriz.
Yaşar ZIMBA Tezcan DEMİR
A.S.K.F. BAŞKANI SAKARYA FUTBOL İL TEMSİLCİSİ

Yorumlar (1)
Hasan 3 yıl önce
Bu işi yapamıyorsanız istifa edin. ARIFIYE HENDEK DEREKOY MAÇIN DA OLANLARI BIREBIR GOREN TEZCAN DEMIR SESSIZ KALMISTIR REZALETE ÇANAK TUTMUŞTUR BIR SEZON HEBA EDILDICYAZIK.DEGIL MI EMEKX VERENLERE HAKEM DESEN DAHA REZALET GOZLEMCI ILE IKISININ ONUNDE.OLDU SALDIRILAR RAPOR DA YAZMAYA KORKTULAR YAZIKLAR OLSUN BU INSANLARA EMEK HIRSIZLARI ISTIFA YAŞAR ZIMBA ISTIFA TEZCAN DEMIR