banner212

banner211

Amatör sporculara yeni iş imkanı

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile Jan-Em Güvenlik tarafından gerçekleştirilen işbirliği  protokolü kapsamında lisanslı amatör sporcuların özel güvenlik eğitimine başlatıldı.

Süper Amatör 24.01.2019, 15:03 UTKU KAYNAR
Amatör sporculara yeni iş imkanı
banner218

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile Jan-Em Güvenlik tarafından gerçekleştirilen işbirliği  protokolü kapsamında lisanslı amatör sporcuların özel güvenlik eğitimine başlatıldı.

Kursiyerlerin ilk ders günü açılışına Sakarya ASKF Başkanı Yaşar Zımba,  AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, Futbol il temsilcisi Tezcan Demir, ASKF başkan vekili Hasan Özkan, yönetim kurulu üyeleri Ali Palas, Mehmet Bilgin, Genel Sekreter yardımcısı Ahmet Silahçı, Saha Komiserleri dernek başkanı Mahmut Güzel, Disiplin Kurulu başkanı Cemal Başaran, Jan-Em şirket genel müdürü ve ASKF yöneticisi Mehmet Demir eğitime katılanlar ile bir araya geldi.

TEŞEKKÜR EDİYORUM

Eğitim verilen sınıfa girerek kursiyerlerle görüşen Yaşar Zımba, amatör spor kulüplerine verdikleri destek sebebiyle Jan-Em Genel Müdürü Mehmet Demir’e teşekkür ederken, Büyükşehir adayı Ekrem Yüce ise kursiyer sporculara aldıkları eğitimin çok önemli olduğunu belirterek, “İnşallah 31 Mart’tan sonra bizlerde sizlerle birlikte bu şehirde görev yapacağız. Bu görevde sizlere karşı bizde üzerimize düşeni yapacağız. Bu köklü firmanın verdiği eğitim çok önemli çünkü artık her yerde Özel Güvenlik Görevlileri çalışıyor. Sizlere bu desteği sağlayan çok değerli Mehmet Demir ve tüm Jan-Em çalışanlarına bende teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

DESTEK SÜRECEK

ASF Başkanı Yaşar Zımba ve Jan-Em Özel Güvenlik Genel Müdürü Mehmet Demir “Gönülden mücadele eden yönetici, antrenör ve sporcularımızın her zaman yanında olmaya gayret ediyoruz. Jan-Em ailesi olarak sporcuların güvenliğini sağlamaktan öte bir adım atalım istedik. Gönülden mücadele eden camianın evlatlarının mesleki anlamda kendilerini güvende hissetmelerine katkı vermek bizleri mutlu ediyor. Her zaman sporun ve sporcunun yanında olmaya çalışacağız” dedi

ASKF ile Jan-Em arasında ki protokol gereği kulüplerin yönlendireceği lisanslı sporculara ücretsiz Özel Güvenlik eğitimi verilmeye devam edecek.

Yorumlar (1)
Kemal 4 yıl önce
Türkiye'de amatör futbol yasaklanmalı.İnsanlar yıllarca üç kuruşa top oynuyorlar.Özelliklle gençlere hayal satıyorlar.Sonra bu çocuklar büyüyüp 25-30 yaşına geldiğinde ellerinde meslek olmadan ortada kalıyorlar.İçlerinden futbolcu olan kişi sayısı 100 kişide 5 kişi..Kalan 95 işsiz güçsüz kalıyor.