banner212

banner211

As Akyazıspor'da sert tedbirler alınıyor

Başkan Yaşar Yazıcının ilk radikal kararı , Akyazı Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi başkanı ve eski futbolculardan Ahmet Durmuş takımın Genel Koordinatörü yapmak oldu.

Süper Amatör 14.01.2014, 09:51 14.01.2014, 09:53 UTKU KAYNAR
As  Akyazıspor'da sert tedbirler alınıyor
banner218
 Başkan Yaşar Yazıcının ilk radikal kararı , Akyazı Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi başkanı ve eski futbolculardan Ahmet Durmuş takımın Genel Koordinatörü yapmak oldu. İkinci kararla da Antrenör Sait Okur ile yardımcısı Adnan Öztürk’ün yetkileri kısıtlandı. Her iki teknik adam sadece idman ve maçlardan sorumlu olacaklar. İlk yarıda ellerinde bulunan diğer yetkileri bu kararla alınmış oldu. Üçüncü radikal karar ise ; As Akyazıspor’la ilgili olarak tüm yetkiler Genel Koordinatör Ahmet Durmuş ile Genel Sekreter Ahmet Silahçıya verilmesiyle oldu.

Pirim ve ceza sistemi

        Sarı-Siyahlılar , uzun zamandan beri uygulanmayan prim ve ceza sistemi ligin ikinci yarısından itibaren uygulanmaya başlanacak. Bu uygulamadan ilk nasibini alan da futbolcu Ümit Dereci oldu. Dereci’ye ikinci yarının ilk idmanına mazeretsiz çıkmadığı için , yönetim kurulunun almış olduğu kararla 250 TL. ceza kesildi.

Transfer  harekatı

        As Akyazıspor’da bir taraftan radikal kararlar alınıp yürürlüğe sokulurken,. Diğer taraftan da ilk yarıda verim alamadıkları bazı oyuncularla da yollarını ayırdı. Kaptan Eyüp, Kaleci Muharrem ve Santrafor Onur takımdan gönderildi. Sarı-Siyahlı ekip  buna karşılık , kaleci sorununu 1990 doğumlu ve futbola Kuzulukspor’da başlayan , ligin ilk yarısında Sakarya Kuyudibi kalesini koruyan Emre Çiçek’le yıllarca As Akyazıspor kalesini başarıyla koruyan ve Alaağaçspor’da kalecilik yapan Yaşar Kumaş’ı transfer ederek çözdü.

As Akyazı spor ayrıca Serdivanspor’dan orta saha oyuncu Samet ile , ön libero Bünyamin’le de anlaşarak kadrosuna kattı ve böylece kadrosunu güçlendirme yoluna gitti.

Karmaya 2 sporcu

        Diğer bir taraftan  As Akyazıspor’un U17 Genç takımında forma giyen iki oyuncusu kaleci Cihangir Özcan ile , sağbeki Ali Sefa Akgün , antrenör Adem Tandoğan’ın beğenmesi ile  Sakarya Amatör karmaya çağrıldı. As Akyazıspor U 17 takımından iki oyuncusunun amatör karmaya davet edilmesi Akyazı’da sevinçle karşılandı.

banner220
Yorumlar (0)