banner212

banner211

As Akyazıspro'da radikal hamleler

Süper Amatör Lig ekiplerinden As Akyazıspor’da geçtiğimiz günlerde yapılan olağan kongre sonrası iş başına gelen yeni yönetim geleceğe yönelik olarak bazı radikal kararlar aldı .

Süper Amatör 24.06.2018, 16:23 UTKU KAYNAR
As Akyazıspro'da radikal hamleler

Süper Amatör Lig ekiplerinden As Akyazıspor’da geçtiğimiz günlerde yapılan olağan kongre sonrası iş başına gelen yeni yönetim geleceğe yönelik olarak bazı radikal kararlar aldı .

Beyaz bir sayfa açtık

As Akyazıspor’un çiçeği burnunda yeni Yönetimi alt yapıya ve geleceğe yönelik aldığı radikal kararları düzenlediği bir toplantıyla basınla paylaştı. Akyazı Amatör Evi’nde gerçekleşen toplantıda konuşan As Akyazıspor başkanı Ahmet Durmuş, "Akyazı’nın en köklü takımı konumunda olan As Akyazıspor’da bizim yönetim geçmişe bir sünger çekti ve gelecek için beyaz bir sayfa açtı. As Akyazı İlçemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan tüm takımların ağabeyi konumundadır. Biz ağabeylik görevimizi yapacağız ki, diğer takımlarda kardeşlik görevlerini yapsınlar. Bunun bilincindeyiz ve çalışmalarımızı da bu bilinç üzerine yapıyoruz" dedi.

Bütün takımlara destek olacağız

As Akyazıspor başkanı Ahmet Durmuş, oluşturdukları bütçenin yüzde 25'ini Akyazı takımlarına aktaracakları ı belirterek;  "Her türlü manevi destek bizden onlara gidecek. Onlarda ağabeylik görevini yapan As Akyazıspor’a kardeşlik görevlerini yapacak ve böylece geleceğimizi teslim edeceğimiz gençlerimizi ve çocuklarımızı sokaklardan alıp sahalara yönlendirecek ve içlerinden yıldız adaylarını bulup Türk sporuna kazandıracağız. Bunu el birliğiyle yapacağız" dedi.

Güçlü Altyapı

Güçlü bir alt yapı oluşturmak için kolları sıvadıklarını belirten As Akyazıspor Kulüp Başkanı Ahmet Durmuş; "Alt yapının başına da bu işi ç ok iyi bilen Yönetim Kurulu üyelerimizden Rahmi Aktürk’ü getirdik. Alt yapıyı teslim ettiğimiz Rahmi kardeşimde ilk iş olarak yıllarını alt yapılarına vermiş olan Valdona İrfan ile Ozan Pirinci görevlendirdi"

Alt yapı birlik sistemi

Alt yapı sorumluluğuna getirilen Yönetim Kurulu Üyesi Rahmi Aktürk, Alt yapı birlik sistemi adı altında bir proje yaptıklarını belirterek; " Alt yapıya önem veren bütün Akyazı takımları dahil edilecek. Alt yapıyı iki kategori üzerinde değerlendirdik. İlki U9 U14 yaş grubu arası eğitim ve gelişim kategorisi, ikincisi ise U 15 U19 yaş gurubu arası yarışmacı kategorisi. As Akyazı olarak 1.kategoride yer almayacağız ancak bu kategoride yer alan bütün takımlarla destek verecek ve onlarla birlikte hareket edeceğiz. Bu sisteme dahil olan takımlar ellerindeki potansiyeli olan sporcuları yarışmacı kategorisinde değerlendirip Türk sporuna kazandıracağız. Bu tür sporcuya sahip olan takımlar değerlendirme konusunda hür iradelerini kullanacaklardır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)