Sakarya Süper Amatör Küme de bu hafta birbirinden önemli maçlar oynanacak." />

ASKF yangına benzin döktü.

Sakarya Süper Amatör Küme de bu hafta birbirinden önemli maçlar oynanacak.

Süper Amatör 22.03.2013, 15:07
ASKF yangına benzin döktü.

Sakarya Süper Amatör Küme de bu hafta birbirinden önemli maçlar oynanacak. Sakarya Amatör Spor Kulüpler federasyonu ve Futbol İl temsilciliği öyle bir program açıkladığı adeta ateş gibi yanan lige benzin döktü.

 

Play-offlara ligi yetiştirmek isteyen ASKF Süper Amatör Lig maçlarını hafta içi oynatmaya başlarken grup maçlarının bitimine 2 hafta kala bir birinden önemli ve stresli maçların oynanacağı 21. Hafta müsabakalarını aynı güne aldı.

 

Normal şartlarda Süper Amatör A Grubu ve B Grubu maçları birer gün arayla oynanıyor iken A ve B grubunun tüm maçlarının Pazar günü oynanacak olması büyük tepki çekti.

 

Öte yandan TFF Bölgesel Amatör Lig maçlarını Üniversitesi sınavı nedeni ile hafta içine ertelemesine karşın ASKF’nin tüm maçları pazara sıkıştırması da ilginç bir rastlantı oldu.

 

Olaylara Davetiye

 

24 Mart Pazar günü Erenler stadında oynanacak olan  Tekspor-Nuriosmaniye, Yıldırım-Harbişspor karşılaşmalarının bu dört takımın kaderini belirleyecek.

 

Gruplardaki kritik puan durumu nedeni ile aynı gruptaki maçların aynı saatte başlaması kaçınılmaz iken ASKF bir adım daha öteye giderek Süper Amatör Lig B Grubunda küme düşme hattın da ki dört takımın maçını aralarında 5 metre mesafe olan iki sahaya aynı gün aynı saatte oynatma kararı aldı.

 

ASKF aldığı bu karar ile kendince adaleti sağlasa da hem saha görevlilerinin hem de emniyet güçlerinin işini bir kat daha zorlaştırmış oldu. Programın açıklanması ile birlikte sporseverler sosyal medyada karşılaşmaların aynı saate başlamasını normal karşılarken bu iki maçın ayrı sahalarda oynanmasını gerektiğini görüşünü savundular.

Yorumlar (7)
yıldırımspor 11 yıl önce
eve maç saatleri aynı olması kesinlikle doğru.ama 1-3 metre arayla aynı sahada olması mantıksız geldi.Allah muhafaza birşey olsa kontrol altına almak zor olur
hüseyin bey 11 yıl önce
hüseyin kama gene kolayına kaçmış desenize. En ufak bir kıvılcımda olay çıkar
alıştık artık 11 yıl önce
hüseyin kamanın kafasına göre takılmasına alıştık artık
inşallah sorunsuz biter 11 yıl önce
Hüseyin kama bu kadar ince düşünmez.Ne olak canım aynı saate koyduk işte daha ne istiyorsunuz der
buğra 11 yıl önce
Hüseyin KAMA dediğiniz kişi sakarya amatörünün AZİZ YILDIRIM'ı siz hala en ufak şeyde bedava sallıyosunuz adama
örnek doğru 11 yıl önce
Evet arkadaş güzel örnek vermiş Sakarya Amatör'ün Aziz Yıldırm'ı tıpkı onun gibi hakkında bir sürü dava var yolsuzluk başta olmak üzere
taraftar54 11 yıl önce
Arkadaşlar Düşünüldüğü Gibi Olmadı İki maçta gayet Güzeldi.Güvenlik Güçleride Bu güzel havada çok rahat maç izlediler.Ayrıca Hüseyin KAMA da maçlar bitene kadar oradaydı.Futbol Adına herşey Güzeldi.