ASKF'ye seçim baskısı sürüyor

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun erken seçime gitmesi için çabalarını sürdüren başkan adaylarından Yaşar Zımba bir basın toplantısı düzenleyerek mevcut yönetime ateş püskürdü.

Süper Amatör 20.11.2014, 14:44 20.11.2014, 14:59 SporExpres
ASKF'ye seçim baskısı sürüyor

 Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun erken seçime gitmesi için çabalarını sürdüren başkan adaylarından Yaşar Zımba bugün Tüvasaş Sosyal Tesislerinde yaptığı kahvaltılı basın toplantısı ile son günlerde yaşanan gelişmeler hakkında bilgiler verirken nerede ise Askf’ yönetimini bombaladı.

KOPYALA YAPIŞTIR MASALI

Daha önce topladığı imzalarla Askf’ye gittiğini ve istenen rakamın olması sebebiyle erken genel kurul istediğini söyleyen Yaşar Zımba her nedense yapılan işlemlerde her nasılsa sahtecilik yapıldığı iddiası ile bu isteklerinin red edildiğini, ancak bundan sonra da kulüpleri tek tek gezerek her kulüp için bir dilekçede yetkililerin imzalarını topladığını anlattı. Askf’nin 10 Yıldır sporla ilgisi olmayan kişilerce bugünkü duruma getirildiğini söyleyen Zımba 30 Kişilik yönetimden sadece üç yöneticinin işi götürmeye çalıştığını, bu sebeple de birbirlerine inancı kalmamış bir toplum yarattıklarını iddia etti.

“ NEDEN ÇEKİNİYORLAR ANLAYAMADIM “

Askf olağan genel kurulunun 2105 Yılı yazında yapılması gerektiğini söyleyen Askf Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Kuzey’e de cevap veren Zımba “ aradan geçecek bu kadar süre zaman kaybıdır. Neden bu tarihte direniyorlar anlamış değilim. “ Dedi.Bir an önce yeni bir yönetimin işbaşına gelmesi gerektiğini söyleyen Yaşar Zımba “ bu yönetim inandırıcılığını yitirmiş, keyfe keder iş yapıyorlar ve bu nedenle de kulüpleri birbirlerine düşman hale getirdiler “ diye konuştu. Topladığı imzalı dilekçelerin dışında daha 80 Kulübü dolaşacağını söyleyen Zımba “ başkan olurum veya olamam ama Askf’ye bir çekidüzen verilmesi gerektiği inancındayım “ dedi.

“ TÜM KULÜPLERİ KUCAKLAYACAĞIM “

Başkan seçildiği takdirde neler yapacağını da anlatan Yaşar Zımba “ bugünkü Askf’nin taban birlikleri ile arası bozuk görünüyor. Maçlarda uygulanan kararlar Askf’nin istediği doğrultuda değiştiriliyor. Bu da kulüpler arasında kin ve nefret oluşturuyor. Bir maçta galip takım mağlup takımı sahanın ortasında öldüresiye dövüyor ama her nedense bu maçla ilgili bir karar alınmıyor. Bu da Askf’nin eşitlik ilkesinden ne kadar uzak olduğunu belli ediyor.Geldiklerinde tüm kulüpleri kucaklayacaklarını ve belli standartlar içerisinde görev yapacaklarını anlatan Zımba bunun bir an önce yapılacak olağanüstü genel kurulla gerçekleşebileceğini söyledi.

“ ÖNDER KİŞİLER EL ATSIN “

Geçen zamanın Sakarya futboluna gittikçe zarar verdiğini söyleyen Zımba “ bizler taşın altına elimizi soktuk. Bundan sonrası da yapılan çalışmalara Sakarya’nın örnek insanlarından gelecek yardımla gerçekleşeceğini iddia eden Yaşar Zımba “ Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeki Toçoğlu’ndan bu konuda bir hamle yapmasını istiyorum. O zaman işler daha da düzgün gider inancındayım “ dedi. Konuşmasının sonunda ise “ bundan önceki Askf Başkanı Hüseyin Kama’nın her türlü arkasındayım, kendisini hiç unutmayacağız.” diyerek kulüplerden ve şehrin ileri gelenlerinden Askf konusunda duyarlı hareket etmelerini beklediğini de sözlerine ekledi.


HABER: SIRRI ŞANLI

Yorumlar (1)
Muharrem AKIN 10 yıl önce
tüm kuluplere eşit mesafede olacağım başka şey yok.ne hizmetler yapacaksınız neleri değiştireceksiniz.mevcut giden sistemden farklı ne düşünüyorsunuz.bunları anlatın lütfen.