banner212

banner211

Engin Bıçak hakemliği bıraktı

Sakarya Bölgesi hakemlerinden Engin Bıçak bugün yayınladığı bir açıklama ile il hakem kuruluna tepki göstererek hakemliği bıraktığını açıkladı.

Süper Amatör 22.01.2016, 10:02 22.01.2016, 10:10 UTKU KAYNAR
Engin Bıçak hakemliği bıraktı
banner218
 Sakarya Bölgesi hakemlerinden Engin Bıçak bugün yayınladığı bir açıklama ile il hakem kuruluna tepki göstererek hakemliği bıraktığını açıkladı.


Engin Bıçak'ın sporexpres.com'a gönderdiği yazılı açıklama ;


Beni seven ve yanimda olan degerli hakem arkadaslarim, gozlemci hocalarim ve spor camiasini degerli büyükleri; yaklasik 6 senedir yapmaya calistigim hakemlik hayatimi ve 9 aya yakin dernegimizin yonetimi tarafindan layik goruldugum dernek mudurlu gorevimi bazi sebeplerden dolayi birakma karari aldim. Bu sebeplerin basinda merkez hakem kurulumuz tarafindan ilimize atanan il hakem kurulu ve onlari destekleyen üst klasman hakemlerinin tarafli , dikdatör , bencil ve bizden olmayan bu camiada barinamaz tavirlari en büyük etkendir. Gecen sene camiamizi bölmeye çalisan insanlarin şuan toparlamaya çalişan konumunda olmalari tamamiyle hükümsüzdür.

Haftalarca idmanlara gitmeme ragmen gorev vermeyip idmanlara gitmedigim zaman gorev veren il hakem kurulu acaba gorevini layiki ile mi yapiyor yeterince adaletli mi oluyor diye cok kez dusundum.Evet haklılar adaletliler kendilerine yakın olan bütün hakemlere adaletli davranıp eşit maçlar veriyorlar. Çevremdeki tüm hakem arkadaslarimi bu camiadan koparan karakteri zayif insanlari Allah a havale ediyorum. Gecmis zamanda mehmet alemdari elestiren zihniyetin suan bu tutumlari artik sahsim adina katlanilmaz bir hale gelmistir.

Hakemlerimizi yonlendirip "gezdigin insanlara dikkat et diyen" bir il hakem kurulu hakemleri mac alamamakla tehdit etmekte ancak bunu disini gecirebildigine yapmaktadir. Geçen sene yol parasi yok  harcirah yok diye gorev almayan gozlerini para burumus insanlarin beni yonetmesini kabul edemezdim . Bu is para icin yapilmaz diyen usteziklerinde mac alabilmek adina neler yaptiklarini en iyi ben bilirim. Ben goruyorum egriyi de dogruyuda gozlerimde hicbir Problem olmadigi gibi gonul gozumde de problem yoktur.

Hakemlik hayatim boyunca cok onemli maclara cikmadim (konum olarak) ama her maca onem verdim. Felsefem hep su oldu "iyi insan =iyi hakem" goruyorum ki iyi insanlarin olmadigi yonetmeyi bile kendi baslarina yapamayan bir il hakem kurulu ile artik hakemlik hayatima devam edemeyecegimi anladim. Ancak bu hakemligimi ve camiami biraktigim anlamina gelmemekte sevinecek olan insanlari fazla sevinmemeleri gerektigini hatırlatmak isterim.Görevini yapmakta olan tarafli ,egolu ,adaletsiz, maç atamalarinin bile kendilerinin yapamadığı bu basiretsiz ekibin gorevinden ayrilana kadar hakemlik yasantimi askiya aliyor dernek müdürlügü gorevimden istifa ediyorum. Beni seven tüm hocalarima buyuklerime saygilarimi sunuyor kucuklerimin gozlerinden opuyorum. 

Engin BIÇAK

Yorumlar (0)