banner212

banner211

ERENLERSPOR'DA HEDEF 3.LİG

Süper Amatör Lig B Grubu’nda fırtına gibi esen ve ligde devreyi namağlup lider tamamlayan Erenlerspor kapılarını Yenihaber’e açtı. Hedefini önce Bölgesel Amatör Lig (BAL) olarak belirleyen mavi-siyahlı ekip ikinci senenin sonunda ise 3.Lig’e çıkmanın hesaplarını yapıyor.

Süper Amatör 23.12.2019, 13:06 UTKU KAYNAR
ERENLERSPOR'DA HEDEF 3.LİG
banner218

Süper Amatör Lig B Grubu’nda fırtına gibi esen ve ligde devreyi namağlup lider tamamlayan Erenlerspor kapılarını Yenihaber’e açtı. Hedefini önce Bölgesel Amatör Lig (BAL) olarak belirleyen mavi-siyahlı ekip ikinci senenin sonunda ise 3.Lig’e çıkmanın hesaplarını yapıyor. 

Süper Amatör Lig B Grubu’nun ilk yarısını 36 puanla namağlup zirvede tamamlayan Erenlerspor’da ikinci yarı hazırlıkları devam ediyor. Antrenör İsmail Küçük komutasında Erenler Stadı’nda lige hazırlanan mavi-siyahlılarda mükemmel bir ortam var. Yönetim, teknik heyet ve futbolcular büyük hedeflerle yola çıktıklarının mesajını vererek Yenihaber’e samimi açıklamalarda bulundular.   

Furkan Karakuzu'nun özel haberi... 

‘Takımımızda kardeşlik ve aile ortamı var’

Erenlerspor kulüp Başkanı Orhan Şeşen, yönetime geldiklerinde 3 senelik planlama yaptıklarını ve hedeflerini bu yönde ilerlediğini söyledi.  Şeşen “Sezon başında lig periyodu açıklandığında kendimize önce bir hedef belirlemiştik. İlk dört haftada takım oturduğu takdirde biz kendimize güveniyorduk. Takımımızda star yok, takımda kardeşlik ve aile ortamı var, çok güzel bir atmosfer oluşmuş durumda. Tamamen ekip olmuş durumdayız. Devre arasında takımımıza 3 ya da 4 takviye yapmayı planlıyoruz. Biz hedefimizi belirledik. Öncelikli olarak Bölgesel Amatör Lige çıkıp oradan da profesyonel lige çıkmanın hedefindeyiz” dedi. 

Başkan Orhan Şeşen, "Sakarya şehrinin profesyonel ligde başka takım kaldırabileceğini inanıyor musunuz?" Sorusuna ise şöyle cevap verdi: “İnanıyorum. Bir değil, birden fazla profesyonel takımı da kaldırabilir bizim şehrimiz. Ancak şehir olarak buna hazır olmalıyız. Sakaryaspor bizim duayenimiz ve şehrimizin en büyük markası ve gözbebeğimiz. Diğer takımlar Sakaryaspor’un altında ezilmişler. Bizim amacımız profesyonel lige çıktıktan sonra Sakaryaspor’a yardımcı olmak. 

“Biz o profesyonel liglere ulaştıktan sonra Sakaryaspor’u vitrinin en tepesine taşımaya gayret göstererek şehrimizin gelişimine destek vermek istiyoruz. Diğer takımlarla konuştuk, onlara dedik ki Sakaryaspor’a yardım edecek ve şehrimizin profesyonel anlamda devam edecek takım düşüncesi varsa en büyük desteği biz vereceğiz dedik, amacımız asla Sakaryaspor’a gölge olmak değil, tek amacımız hem şehrimize hem de Sakaryaspor’umuza altyapısal olarak en büyük desteği vermek.’’
 


‘YILLARCA ALTYAPILARDA 
     ÇALIŞMALAR YAPTIK 
ARTIK SIRA A TAKIM’DA’ 


İSTEDİĞİMİZ NOKTADAYIZ 
Erenlerspor’un başarılı antrenörü İsmail Küçük, yıllarca altyapılarda çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve artık sıranın A takıma geldiğini söyledi. Küçük, “Bu sezon hedeflerimizi büyük koyduk. En büyük hedeflerimizden biri başarı elde etmek. Çalışmalarımızı bu yönde yapıyoruz. Biz çalışarak bu noktaya geldik, grubumuzda çok iyi takımlar var, sezon başında koyduğumuz bir hedef vardı oda sıralamada birincilikti. Şu anda istediğimiz noktadayız. Takımda tamamen bir aile ortamı var. Tam bir kolej havasındayız. Transfer çalışmalarımız devam ediyor, mevcut yapıyı bozmadan 3-4 takviye yapmanın amacındayız. Ligin ikinci yarısında bir sorun yaşamazsak hedefimiz Bölgesel Amatör Lige çıkmak” dedi. 

PROFESYONEL TAKIM ŞART
İsmail Küçük, Erenlerspor Bölgesel Lige çıkarsa hedefi ne olacak? Sorusuna şu cevaı verdi: “Sakaryaspor göz bebeğimiz ve Sakaryaspor’a destek olmalıyız biz profesyonel lige çıkıp Sakaryaspor’la birlikte aynı temel altında birleşip şehrimize destek olmak amacındayız. Biz büyükşehiriz ve birden fazla profesyonel takımla şehrimizi temsil etmeliyiz. Sakaryaspor’un altyapı bakımından en büyük desteği vermeye hazırız.’’

‘ZORLU GRUBA 
DÜŞTÜĞÜMÜZE 
SEVİNDİM’

Erenlerspor’un 27 yaşındaki başarılı orta saha oyuncusu ve aynı zamanda takım kaptanı Tamer Erbaş gruplarının zorlu olduğunu ve bu gruba düştüklerine sevindiğini söyledi.  

Erbaş şöyle konuştu: “Grup açıklandığı ilk gün çok sevindim çünkü serüven uzun sadece lig maçları ile bitmiyor, play-off’lar var ve bu takımlarla onlarla oynayacağız. Şimdiden oynayarak rakiplerimizi gözlemlemiş olduk. Takımımızın hedefi kesinlikle BAL’a çıkmaktır, Allah inşallah bize bu şampiyonluğu nasip edecek. Takımda ki arkadaşlık ve hava mükemmel durumda. Daha önce 9 takımda oynadım ve burada ki arkadaşlığı hiçbir kulüpte görmedim.” 

“Takımı ben şöyle açıklayabilirim ki; biz bir vücudun birer organlarız ve bir vücut halinde mücadele ediyoruz. Hedeflerimizden bir diğeri de profesyonel lige çıkmak olacaktır.  Komşumuz Kocaeli’ye baktığımızda 4-5 profesyonel takımla temsil ediliyor. Bizde şehir olarak 4-5 takımla profesyonel liglerde ilimizi temsil ederek Sakaryaspor’a da destekler sunarak mücadele etmenin amacındayız.” 
 

‘BEN ATMAYAYIM TAKIM KAZANSIN’ 

Ligde 15 gol atarak takımının başarısında önemli bir payı olan 22 yaşında ki forvet oyuncusu Seçim Can Koç yaptığı açıklamada kendisinin gol atmasından çok takımın kazanmasını önemsediğini söyledi. Koç “Sezonun ilk yarısını başarılı bir noktada tamamladık. İlk yarıda 15 gol attım bundan dolayı mutluyum. Ancak benim gol atmamdan ziyade takımın kazanması önemli. Hedefimiz olan Bölgesel Amatör Lige çıkmacağımıza inanıyorum. İkinci yarıda umarım daha fazla atarım ve takımımın şampiyonluğunda yardımcı olurum, rakam vermeyeyim ama inşallah artar” dedi. Genç golcü idolünün ise Zlatan İbrahimovic olduğunu söyledi. 
 

Sakarya Yenihaber

Yorumlar (0)