banner212

banner211

Erenlerspor dan Tesisleşme atağı

Şampiyonlar öncesinde takımın konaklaması ve dinlenmesi amacıyla herşey düşünülmüş tesis işleve geçiyor.

Süper Amatör 13.03.2012, 11:59
Erenlerspor dan Tesisleşme atağı
banner218
Şampiyonlar öncesinde takımın konaklaması ve dinlenmesi amacıyla herşey düşünülmüş tesis işleve geçiyor.

 

ERENLER'DE TESİSLEŞME

 

İlimiz Amatör Lig'lerinin hemen hemen hepsinde genç kadroyla başarılı bir grafik çizen Erenlerspor'da Başkan  Tacettin Öztürk'ün gelmesiyle başlayan tesisleşme rüzgarıda tüm hızlıla devam ediyor.

 

Süper Amatör Lig başta olmak üzere tüm yaş gruplarında mücadele eden ender takımlardan olan ve bu yıl U-14'ler gruplarından Türkiye Şampiyonasına gitmeye hak kazanan Erenlerspor'da tesisleşme çalışmalarıda tüm hızıyla devam ediyor. Gazetemiz Muhabirler'inden Gökhan Çetinbaş önceki akşam yapıma tamamlanmak üzere olan Erenlerspor Lokalinde Başkan Tacettin Öztürk ve Antrenörlerle bir araya gelerek Erenlerspor'u ve planlarını sordu. Yapılan şöyleşide Erenlerspor U-14 takımının Türkiye Şampiyonasındaki hedeflerinden  tesisleşmenin hangi yönde devam edeceği konuları ele alındı.

 

"16 TAKIM ARASINA KALDIK"

Amatör Lig'in her grubunda mücacele eden Erenlerspor'da Mart ayı sonunda yapılması beklenen Türkiye Şampiyonasında mücadele edecek olan U-14 takımı Antrenörü Gürcan Alkan ;"98 yaş grubuda 2 kez Türkiye şampiyonasına katılıyoruz. Geçen sene finalde Ankara Buksaşspor'a yenilmiştik. Bu yıl 2 kez katıldığımız şampiyonanın futbolcularımız üzerinde olumlu etkileri var. Türk futbolunda kendilerine yer edine bilmeleri için Türkiye Şampiyonalarını sporcularımız için çok önemli. Sakarya futbolunu temsil etmek ve Erenlerspor'un alt yapısının Türk futbolunda yer edine bilmesi açısından da büyük önem taşıyor. Şampiyonaya katılacak olan sporcularımızın hedefi başarılı bir performans ortaya koyup büyük takımların alt yapısına ve Sakaryaspor'a hizmet etmektir. Şampiyonaya geçen yıl  katılan U-15 takımımız 102 kulübün mücadele ettiği İzmit Gruplarında şampiyon olarak bir üst grubu katıldı. Türkiye'de 16 takım arasına kaldı. U-14 takımımızında hedefi geçen yıl sergilediğimiz başarıyı tekrarlamak ve dereceyi yükseltmek olacaktır. Uzun yıllardır kendi grubunda tur atlayan tek takım olmuştuk" dedi.

 

"SÖZ SAHİBİ OLDUK"

U-14 takımının yanı sıra U-15 ve U-16 takımılarınında Antrenörlüğü yapan Gürcan Alkan;" 2 yıldan beri çabalarımız sonunda Başkanımız Tacettin Öztürk ve yöneticilerimizin büyük destekleriyle ve bunun yanı sıra en büyük destekcimiz Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk'ün büyük katkılarıyla bir tesis aşamasına geldik. Halı Saha  Sosyal tesislerimiz alt yapımız için ve bizim içinde büyük avantaj. Daha önceki yıllara nazaran kulübümüzün büyük değişim içende olduğu Erenler'deki genç neslin imkan ve olanakları üst düzey olması sebebiyle alt yapımızın söz sahibi bir dereceye gelmesini sağladı. U-14 Türkiye Şampiyonasında İstanbul, Bursa, İzmit ve Yalova takımlarının grubumuzda olmasını bekliyoruz" diyerek sözlerine son verdi.

 

 

ERENLER'DE KADRO GENİŞ

A Takım ve tüm gençler lig'inde mücadele eden Erenlerspor takımının Antrenör kitleside ilimizde ender bulunacak bir kadroyu sahip. U-14-15-16 takımlarının Antrenörlüğünü Gürcan Alkan, kaleci antrenörlüğünü Şaban Çolak, A takım, A Genç ve U-17 takımının İsmail Küçük, U-13 ve Futbol Okulu Gençlik Geliştirme Koordinatörlüğünü Bahattin Küçük'ün yaptığı Erenlerspor'da gençliğe önem veren isimler çalışıyor. Erenler Belediyesi yolu üzerinde yapılan tesisde yatakhane, duşlar, toplantı odaları,futbolularının dinlenme ve sosyal aktiviteleri için odalar bulunuyor. Tesis Sorumlusu Şakir Demir ve İdari Koordinatör Yakup Tale tesis'i gezdirerek başarı için tesisleşmenin şart olduğunu söylediler.

 

 

"ÖNCE İNSAN"

Erenspor Kulüp Başkanı Tacettin Öztürk;" 2 yıl önce göreve geldiğimizde 1.hedefimiz çıkartmaktı ve bunda başarılı olduk. 2. hedefimiz ise alt yapıyı canlandırmaktı. Tesisleşme anlamında Erenlerspor'a kalıcı birşeyler bırakmak adına hedeflerimizi belirlendik ve bir yola çıktık.  Desteklerini bizden esirgemeyen Belediye Başkanı'mız Cavit Öztürk'ün büyük katkıları ve yönetim kurulumuzun, antrenörlerimizin büyük katkılarıyla ciddi bir yol katettik. Amacımız Sakarya ve Türk futboluna ahlaklı dürüst sporcular yetiştirmektir. Bütün gayretmizi bu yönderdi. Göreve ilk geldiğimizde slagonumuzu "Önce İnsan" olarak belirlemiştik. Bu slagona uygun bir şekilde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Teşisleşme olarak Sakarya Caddesi üzerinde yeni tesisimiz spor camiasına hizmet etmek için  faal duruma gelmiştir. Sporcularımıza dinlene bilecekleri ve konaklaya bilecekleri bir mekan oluşturulmuştur. Erenlerspor daima hedefi olan ve her sene genç takımlarla gruplara gitmeyi hedefleyen bir takım olmuştur, olacaktır. Zaman zaman spor'un içerisinde insanlar sıkıntı yaratmak isteyenler olsada bu gemiyi hep  beraber yüzdürmemiz gerektiğine inanıyorum. Spor'a hizmet eden herkese ve her kuruma Erenlerspor Kulübü olarak saygılarımızı ve şükranlarımızı iletiyoruz" dedi.

 

ÖZEL HABER: Gökhan ÇETİNBAŞ /YENİSAKARYA GAZETESİ

[gallery link="file" orderby="title"]

 

Yorumlar (0)