banner212

banner211

Fikstür karmaşası artıyor !!

Hendek ekibi bu hafta Yıldırımspor ile oynayacakları maçın Pamukova Sahası'na alınmasına tepki gösterince maç Kazımpaşa Sahası'na alındı.

Süper Amatör 04.01.2012, 05:35
Fikstür karmaşası artıyor !!
banner218
Hendek ekibi bu hafta Yıldırımspor ile oynayacakları maçın Pamukova Sahası'na alınmasına tepki gösterince maç Kazımpaşa Sahası'na alındı.

Süper Lig'in haftalık fikstürlerine itiraz eden kulüpler arasına Hendekspor da katıldı. Hendek ekibi bu hafta Yıldırımspor ile oynayacakları maçın Pamukova Sahası'na alınmasına tepki gösterince maç Kazımpaşa Sahası'na alındı.
Hendekspor'dan itiraz
Süper Lig'de fikstür karmaşası kabak tadı vermeye başladı. K.Akınspor Kulübü Başkanı Şeker Afyon'un Demirspor maçının Hendek'te oynanacak olmasını gerekçe göstererek istifa etmesinin ardından, Hendekspor Kulübü de bu hafta oynayacakları Yıldırımspor maçının Pamukova Sahası'nda oynatılma kararına itiraz etti. Yıldırımspor ile ligin ilk devresinde Bedilkazancı Sahası'nda karşılaşan Hendekspor, bu haftaki maçın kendi sahalarında oynanması gerektiği yönünde görüş bildirdi.Toplantı
Hendekspor kulübünün itirazı üzerine yapılan toplantıda maçın Kazımpaşa ya da Söğütlü Sahası'nda oynanması fikrinin masaya yatırıldığı öğrenildi. Karşılıklı fikir-alışverişinin ardından müsabakanın Kazımpaşa 2 No'lu Saha'da oynanmasının karara bağlandığı öğrenildi. Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Futbol İl Temsilci Vekili Ali Arslan, büyütülecek bir sorunun olmadığını ifade etti.


 
Saha ve fikstür
İlk yarıda oynanan maçın Hendek'in iç saha maçı olarak fikstüre yansıdığını belirten Arslan, "Bu konuda bir aksaklık olsa dahi mantık olarak Yıldırımspor'un Bedilkazancı Sahası'nda iç saha maçı oynaması mümkün değil. Zaten sezon başı Nehirkent'te yapılan Süper Lig kulüpleri arasındaki toplantıda ASKF Başkanı Hüseyin Kama, tüm kulüplerden saha ve fikstür konusunda sorun çıkarmamaları yönünde söz almıştı. Bu göz ardı edilmesin" diye konuştu.


 


kaynak> yenihaber

Yorumlar (0)