banner212

banner211

Futbol hataya gelmez

Kuzey bölgesine bu sene bir şeyler oldu anlayamadım.

Süper Amatör 26.03.2013, 10:45
Futbol hataya gelmez
banner218

Kuzey bölgesine bu sene bir şeyler oldu anlayamadım. Her sene kurdukları iddiaları takımlarıyla Sakarya amatör liglerine renk katan Karasu ve Kocaali futbol takımları bu sene adeta ikisi dışında kâbus yaşıyorlar.

Bal ligi temsilcisi Kocaalispor’ dan başlamak istiyorum. Sezona bayağı iddialı giren hedefe üçüncü lig diye başlayan bal ligi temsilcimiz ilerleyen haftalarda aldığı başarısız sonuçlar neticesinde üç hoca değişikliği dokuz futbolcu transferi yapmasına rağmen ligde kalması artık mucizelere bağlı. Şu anda sıralamanın sondan ikinci sırasına demir atmış bekliyor. Bu durumda zaten hiçbir ihtimal takımı kümede bırakmaya yetmiyor. Diğer uzak bir ihtimal ise Adapazarı spor ikinci olup baraj maçını geçip bir üst kümeye çıkacak Kocaalispor’ da son ikiden kurtulup süper amatörden gelenle baraj maçına çıkacak başka türlü hiçbir ihtimal yok yani bence %1 ihtimal var.

Gelelim süper amatör küme takımlarına. Karasusspor’ dan  fazla bahsetmeyeceğim işini ciddi yapan bir Yöneticiler topluluğu olduğu için sıkıntı yaşamadan hedefledikleri Play-off grubunu garantilemenin rahatlığı içinde son üç haftasını antraman şeklinde geçiriyorlar.

Fakat aynı şeyi Aziziyespor için söylemek mümkün değil sezona girerken kaliteli sporcuları bir araya getirmiş fakat bunları ekmeğe çevirecek iyi bir usta bulamamışlardı. Bunun neticesinde de istikrarsız bir şekilde ilk yarının sonları gelirken hocalarıyla yollarını ayırdılar. İlk yarıyı da ligi orta sıralarda bitirdiler. İkinci yarıya başlarken Sakarya’nın tanınmış hocalarından Ercan Zorluyla anlaşıp hedeflerini paly-of grubu olarak belirlediler. Gel gör ki maya tutmadı. İlk yarıyı mumla arattılar ve nihayet kendi evinde mücadele ettiği rakibine yenilince bence kümede kalma şansını sıfıra indirdi. Bu sonuç Aziziye spor’ a ve Aziziyelilere yakışmadı. Bu takım yıllardır karasuda ve Sakarya da hep iddialı ve kaliteli takım olarak yarıştı. Ama dediğim gibi iş sanki şaka gibi bir anda kendilerini ligin dibinde buldular. İşte futbol daima ciddiyet ister şakayı asla kaldırmaz ve cezalandırır.

Kocaali Sahilspor ise ligin ikinci yarısın ortalarında zaten havlu atarak pes deyip ligden çekildi.

Kuzuluk Ersoy ise son haftalarda aldığı puanların kendilerine yetip yetmeyeceği ise son haftalarda belli olacak.

Kuyumculluspor ise haftalar önce küme düştüğü kesinleştiği belli olmamsı sebebiyle son dört beş haftadır maçlarına çıkmıyor.

Bu gurupta tek tesellimiz Sahil Karadeniz sporun Süper amatöre çıkma mücadelesinin devam etmesi.

Hülasa Bu sena Kuzey Bölgesinin kâbus yılı oldu altı takımdan dördünün düşme potasında oldu birçoğunun düşmesi kesin gibi olması yüzünden oturup bir düşünmek gerekiyor. Acaba niye bu durumlar düştük deyip ince eleyip sık dokuyacaklar. YANİ FUTBOL HİÇ BİR ZAMAN HATAYA GELMEZ……

banner220
Yorumlar (0)