banner212

banner211

Geyvespor-Arifiyespor: 2-0

Sakarya Süper Amatör Ligi  B Gurubunda Geyvespor, kendi sahasında konuk ettiği Arifiyespor'u 2-0 mağlup etti

Süper Amatör 05.01.2020, 17:04 05.01.2020, 17:10 UTKU KAYNAR
Geyvespor-Arifiyespor: 2-0
banner218

Sakarya Süper Amatör Ligi  B Gurubunda 2019 – 2020 sezonunu 2. yarısının ilk Maçında Geyve şehir stadında Geyvespor İle Arifiyespor 04.01.2020 Cumartesi günü karşılaştılar. Oldukça soğuk bir havada geçen karşılaşmayı Geyvespor zorda olsa kazanmasını bildi.

Geyve şehir stadında oynanan karşılaşmayı az sayıda seyirci izledi. Oldukça sert geçen karşılaşmada Arifiyespor'dan 1 futbolcu kırmızı kar ile oyun dışında kaldı. İki takımda üstünlüğü ele geçirip baskısını kurama da foul ve sert hareketler ile oyun sık sık durakladı. Karşılaşmanın ilk yarısında Arifiyespor'un biraz daha baskın olduğu gözüktü 30 dakikalarda Arifiyespor'un atığı bir gol ofsayt gerekçesiyle sayılmadı. Karşılaşmanın ilk yarısında Geyvespor net pozisyonları değerlendiremedi. Arifiyespor’da Geyvespor defansı ve kalecisi Eyüp Ensar Kurt’u geçemedi.

Geyvespor ve Arifiyespor karşılaşmasının 2 yarısı sinir harbi ve sert hareketlerin olduğu bir mücadele olarak hafızalarda kaldı. 2 yarıya hızlı başlayan Arifiyespor, Geyvespor'un mücadele ve sakinliğine takıldı. Arifiyespor özelikle Geyvespor'un forvetlerini orta saha civarında sert hareketler ile durdurarak oyunu yavaşlatmaya çalıştı. 2 yarıda oyun kurup ataklar yapan Arifiyespor 55. dakikada mağlup duruma düştü. Geyvesporun kazandığı firikik vuruşunu Eren kulandı. Cezasahası dışından kullandığı atış üst sağ direğe vurup kale içine düştü 1-0  Bu dakikadan sonra oyun iyice sertleşti.

Arifiyespor da itiraz eden bir futbolcu yan hakem ve orta hakemin görüşmesi sonucunda kırmızı kartla oyun dışında kaldı. Arifiyespor oyundan kopmayıp ataklar geliştirmeye çalıştı. Geyvespor kalecisi Eyüp gol iznini vermedi ve birçok gol pozisyonunu kurtararak Geyvespor'un galibiyetinde önemli pay sahibi oldu. karşılaşmanın 80. dakikasına gelindiğinde günün çalışkan ismi Eyüp ün hazırladığı bir pozisyonda soldan yapılan ortaya Erhan Gündoğdu mükemmel takip edip kafa vuruşuyla topu ağlara yolladı. 2-0 Karşılaşmanın sonlarına doğru Geyvespor Batuhan ile yüzde yüzlük bir golü de kaçırınca sonuç değişmedi.

Yorumlar (2)
Pamukovalı 3 yıl önce
Geyve enteresan bir takım olmuş sürpriz sonuçlar alacaktır daha.
Arifiyeli 3 yıl önce
Geyvedeki 8 numara bu ligin üstünde topçu bir kardeşimiz onu ve takımını kutlarım